Tag: njerëz

Nuk është e nevojshme të përdorni ilaçe, ja ushqimet që ju ndalojnë dhimbjet e kokës

06/01/2020

Shumë njerëz mund të jenë ende me dhimbje koke për shkak të festimeve të “çmendura” të Vitit të Ri. Por nuk është më nevoja të ... Read More

Antibiotiku natyral që parandalon viruset: Këtë ilaç duhet ta keni secili në shtëpi

30/12/2019

Grejpfruti është një frut që rekomandohet për ata njerëz që nuk kanë oreks.Nëse hani grejpfrut njëzet minuta para çdo vakti, kjo do të ju shtojë ... Read More

Rreth 70% e personave që e provojnë një cigare bëhen të varur nga ajo

29/12/2019

Shkencëtarët kanë analizuar të dhënat e studimeve të mëhershme me mbi 215,000 njerëz nga e gjithë bota për të treguar se 70 për qind prej ... Read More

Nuk ekziston ilaç më i mirë se ky çaj për uljen e tensionit dhe kolesterinës!

25/12/2019

Vetëm pak njerëz dinë për të gjitha cilësitë e tij shërueseKjo kokërr e imët është e pasur me fitosterolime – substanca të cilat pastrojnë enët ... Read More

Shenjat e horoskopit që kanë fat në dashuri

21/12/2019

Dashuria nuk është vetëm një emocion, është një eksperiencë e jetës. Dy njerëz bëhen bashkë për të gëzuar një eksperiencë të lidhjes, përkushtimit dhe pasionit. ... Read More

Të gjitha problemet që shkakton soda e bukës në aparatin tretës: Vetëm prish ekuilibrin e gërryen zorrët

18/12/2019

Shumë njerëz e mbështesin bikarbonatin e natriumit, ose sodën, si një trajtim të efektshëm për problemet e aparatit tretës , përfshirë këtu dhe mykun kërpudhor ... Read More

Të gjitha syzet në kornizë kanë një sërë numrash: Pakkush e di se çfarë domethënie kanë ata numra – janë shumë të dobishëm!

13/12/2019

Nuk i kanë stampuar aty vetëm sa për të qenë, ndërkaq pak njerëz e dinë këtë!A i keni shikuar ndonjëherë numrat në kornizën e syzeve? ... Read More

Mbi 1 milion njerëz u varrosën në këtë vend, pritet të hapet për publikun

10/12/2019

Ishulli dikur i paarritshëm, i braktisur në Nju Jork, ku më shumë se një milion njerëz u varrosën në varre të panjohura të gërmuara nga ... Read More

Receta të indianëve për shërimin e reumës

09/12/2019

Artriti reumatoid prek miliona njerëz në të gjithë botën. Është një lloj sëmundje e kyçeve që mund të trashëgohet gjenetikisht. Prek bërrylat, gishtat, gjunjët, nofullat, ... Read More

Përse të moshuarit flenë më pak

05/12/2019

Ka njerëz që besojnë se të moshuarit mjaftohen me pak orë gjumë. Në fakt, kjo është thjesht një legjendë urbane.Të gjithë të rriturit kanë nevojë ... Read More

Problemet që sjell mungesa e vitaminës D

29/11/2019

Vitamina D është thelbësore për shëndetin e megjithatë shumë njerëz nuk e kuptojnë rëndësinë e saj.Ekspertët thonë se në një pikë të jetës, njerëzit përballen ... Read More

Ku dallon e ftohura nga gripi, dhe çfarë duhet të ndalojmë së besuari

29/11/2019

Zakonisht fajësojmë ajrin e kondicionuar, erën dhe temperaturat e ulëta sa na shkaktojnë ftohje.Disa njerëz madje mendojnë se është e pamundur t’ju kapë një ftohje ... Read More