Tag: njeriu

Ish-sulmuesi shqiptar pjesë e stafit të Edy Rejas te Shqipëria

18/04/2019

Tashmë është konfirmuar se Edy Reja do të jetë njeriu kryesor i stolit të Kombëtares së Shqipërisë. Edy Reja u prezantuar dje (e mërkure) zyrtarisht ... Read More

Olti Curri i reagon Ermal Fejzuahut për komentin racist

15/04/2019

Ermal Fejzullahu ka rënë pre e kritikave, pas një komenti racist që i bëri një njeriu me ngjyrë. Faton Shoshi ka publikuar një fotografi në ... Read More

Tuberkulozi i rrezikshëm: Një i sëmurë mund të infektojë 15 persona

04/04/2019

Bacilin e tuberkulozit njeriu mund ta marrë nëpërmjet ajrit të cilin i sëmuri e ka infektuar me kollë apo nëpërmjet pluhurit, nëse pikëzat kanë rënë ... Read More

“Krenar që mu besua Kombëtarja, duhet të fitojmë”

24/03/2019

Ervin Bulku është njeriu që mori mbi super përgjegjësinë për të nxjerrë Kombëtaren Shqiptare nga momenti i vështirë që po kalon, pas humbjes me Turqinë ... Read More

Pse Mbretëresha e Anglisë nuk ka pasaportë, dhe kuriozitete të tjera që mund të mos i keni ditur

21/03/2019

Neil Armstrong, njeriu i parë që zbriti në Hënë, mbante me vete një copë druri nga avioni “Wright Flyer” që në vitin 1903, kreu fluturimin ... Read More

Adnan Merovci tregon se si e refuzoi Ibrahim Rugova takimin me Paskal Milon në Rambuje

23/02/2019

Adnan Merovci, njeriu më i afërt i ish-presidentit Ibrahim Rugova, ka shpalosur detaje nga qëndrimi i delegacionit të Kosovës në Konferencën e Rambujesë, 20 vjet ... Read More

Vullneti – gjeni frymëzimin dhe planifikoni me detaje

22/02/2019

Njeriu është i lirë në çastin kur dëshiron të jetë i tillë. Volter Abdirahim IdriziPoliklinika “Galaxy”[email protected] Ka njerëz qe arrijnë sukses në krijimtari, biznes, në ... Read More

“Emri”, Ahmeti falënderon Nimicin

27/01/2019

27 Janar 2019 / 12:59 “Të thash që do hysh në histori, që do kujtohesh si njeriu që përmbylli një vatër krize, mundësoi paqën, sigurinë, ... Read More

Këshilltari i Haradinajt: Politika 20 vjeçare e dëgjueshmërisë ndaj aleatëve, na ka sjell në këtë gjendje të rëndë (Video)

22/01/2019

Këshilltari i kryeministrit Haradinaj, Eroll Belegu, ka thënë se Haradinaj do të ishte njeriu i fundit që do t’i prishte raportet e Kosovës me SHBA-në. ... Read More

Pas 25 operacionesh, njeriut “pemë” i kthehet sërish sëmundja (Foto, +16)

21/01/2019

Një burrë nga Bangladeshi, që njihet si “njeriu pemë” për shkak të gjendjes së rrallë të lëkurës po përballet me më shumë operacione pasi i ... Read More

Shenjat që tregojnë se e keni një shok të vërtetë

15/01/2019

Do të takoni shumë njerëz gjatë jetës tuaj, ku disa statistika thonë se njeriu do të bashkëveproj me 80,000 njerëz gjatë jetës. Pra, një numër ... Read More

Gazeta “National Enquirer” posedon mesazhet e dashurisë mes Bezosit dhe Sanchezit

11/01/2019

Njeriu më i pasur në botë është raportuar se është shkurorëzuar për shkak të një prezantuese televizive. Jeff Bezos i ka dhënë fund martesës 25-vjeçare ... Read More