Tag: Njësitet

Arrestohet shitësi i drogës në Pejë

13/05/2019

Njësitet e stacionit policor në Pejë, me datën 12.05.2019 rreth orës 20:35, në Rr. “Lekë Dukagjini” në Pejë, kanë vepruar menjëherë bazuar në informata se ... Read More

Arrestohen shtatë persona në Ferizaj, u kapën duke prerë dru ilegalisht

05/05/2019

Bazuar në planin operativ ,”Mbrojtja e pyjeve 2019” , njësitet policore të Stacionit Policor në Ferizaj kanë vazhduar me angazhimin e tyre të filluar kohë ... Read More

Arrestohen katër persona për vjedhje në Vushtrri

01/04/2019

Më datën 31 mars 2019, njësitet policore në Vushtrri, kanë arritur të identifikojnë dhe të arrestojnë katër persona të dyshuar për veprën penale ‘vjedhje’. “Arrestimi ... Read More

Vodhi stoli ari në vlerë 10 mijë euro, arrestohet 31 vjeçari

21/03/2019

Mbrëmë rreth orës 23:00 nga njësitet policore të stacionit Qendra, është arrestuar një person, për të cilin ekziston dyshimi i arsyeshëm që mund të jetë ... Read More

Arrestohet 24 vjeçari, i dyshuar për disa rate të vjedhjeve në Lipjan

31/01/2019

Njësitet policore të stacionit të Lipjanit, kanë arrestuar një person të dyshuar për disa raste të vjedhjeve. “Rastet kanë ndodhur në qytetin e Lipjanit, në ... Read More

Aksion i policisë në Prishtinë, arrestohen katër persona të dyshuar për grabitje

25/01/2019

Njësitet policore të rajonit të Prishtinës në kuadër të intensifikimit të masave të marra në drejtim të garantimit të rendit dhe sigurisë publike si dhe ... Read More

Arrestohet një person i dyshuar për falsifikim dokumenti

25/01/2019

Sot nga njësitet policore të stacionit të Qendra në Prishtinë, është kryer një operacion policor me ç’ rast është arrestuar një i dyshuar për veprën ... Read More

Policia kryen bastisje në Prishtinë, konfiskohen armë dhe municion

25/01/2019

Policia e Kosovës ka njoftuar se sot njësitet policore të stacionit të Veriut në Prishtinë, kanë kryer një operacion bastisjeje në rrugën “Xhavit Ahmeti” në ... Read More

Hodhën eksplozivë prej helikopterit, aktivizuan ortekët pas reshjeve të pandërprera të borës (Video)

18/01/2019

Njësitet e sigurisë kanë hedhur eksplozivë prej helikopterit, në mënyrë që t’i aktivizojnë ortekët në mënyrë të kontrolluar. Aksioni që është ndërmarrë në Grimentz të ... Read More