Tag: njoftimi

Policia konfirmon aksionin në veri të Mitrovicës, jep detaje

28/05/2019

  Policia e Kosovës përmes një njoftimi për media ka konfirmuar aksionin e sotëm të Njësisë Speciale në Mitrovicën e Veriut. Në njoftim thuhet se ... Read More

KMDLNJ: Vdes edhe një i dënuar në burgun e Dubravës

23/05/2019

Këshilli për mbrojtjen e të drejtave e të lirive të njeriut (KMDLNj) përmes një njoftimi për media bënë të ditur se me datë 22.05.2019 në ... Read More

LDK tregon detajet nga takimi Mustafa – Kurti, vendi duhet të shkojë në zgjedhje përmes votës së mosbesimit dhe shpërbërjes së Kuvendit

22/05/2019

Lidhja Demokratike e Kosovës, përmes një njoftimi për media ka bërë të ditura detaje nga takimi i kryetarit të kësaj partie, Isa Mustafa me kryetarin ... Read More

KMDLNj: Pavarësisht kallëzimit penal të dorëzuar në Hagë, drejtësia ndërkombëtare heshti ndaj masakrës së Dubravës

22/05/2019

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut (KMDLNj), përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se në mesin e ... Read More

Ambasada Amerikane: Personat të cilët janë të përfshirë në raste të korrupsionit në Kosovë të mos iu lëshohen vizat për SHBA

16/05/2019

Ambasada e Amerikës në Kosovës përmes një njoftimi për media, ka thënë se qytetarët e Kosovës meritojnë një sistem drejtësie që mbanë individët përgjegjës. Në ... Read More

FFK: Hadërgjonaj i gatshëm për ndeshjet e qershorit

09/05/2019

18:09 | 9 Maj 2019 18:09 | 9 Maj 2019 Federata përmes një njoftimi ka bërë të ditur se Florent Hadërgjonaj është në dispozicion të ... Read More

Kjo është data kur Hadërgjonaj mund ta shijojë atmosferën e zjarrtë në ‘Fadil Vokrri’

09/05/2019

17:38 | 05/09/2019 Florent Hadërgjonaj është prurja më e re e Përfaqësueses së Kosovës. Lojtari përmes një njoftimi në Facebook, ka bërë të ditur se ... Read More

Kompania “Pastrimi” arrin marrëveshje për furnizim me naftë, kërkon zhbllokimin e xhirollogarive

26/04/2019

Kompania e mbeturinave “Pastrimi”, përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se është arritur furnizimi me naftë pas një marrëveshje të arritur me ... Read More

Haradinaj mbledh ministrat

26/04/2019

Qeveria e Kosovës do të mblidhet sot. Përmes një njoftimi është bërë e ditur se kabineti qeveritar do të mblidhet në orën 09:00, ku do ... Read More

Prokuroria: Lumezi e merr vetëm një rrogë e jo shtatë

23/04/2019

Zyra e Kryeprokurorit të Shtetit sqaron se njoftimi zyrtar i subjektit politik “Vetëvendosje” për mbajtjen e protestës para objektit të Prokurorisë së Shtetit, ku ndër ... Read More

Policia nuk konfirmon ndalimin e drejtorit të Stacionit të Autobusëve, u intervistuan dy presona

19/04/2019

Stacioni i autobusëve në Prishtinë përmes një njoftimi për media, thekson se drejtori i këtij stacioni, Luan Hoti, është arrestuar sot nga Policia e Kosovës. ... Read More

SBASHK: Koha e kërcënimeve ka kaluar, nuk do të ketë mësim të shtunave dhe gjatë festave

19/04/2019

SBASHK përmes një njoftimi për media ka reaguar ndaj deklaratave të disa drejtorëve të Drejtorive Komunale të Arsimit. Në reagim SBASHK thekson se koha e ... Read More