Tag: njoftuar

Pacolli: Kthimi i qytetarëve tanë nga Siria, lajm i madh humanitar dhe diplomatik

20/04/2019

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli ka njoftuar se kanë punuar shumë për këtë lajm dhe janë të lumtur për këtë. Përmes ... Read More

​Labinot Tahiri ndan një mijë euro për rindërtimin e Katedrales Notre Dame në Francë

19/04/2019

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri ka njoftuar se do të ndajë 1000 euro nga paga e tij, për të ndihmuar në rindërtimin e ... Read More

Mitrovica, Skenderaj dhe Vushtrria pa ujë, shkak borxhi 20 vjeçar i pjesës veriore

19/04/2019

Kompania Rajonale Ujësjellësi “Mitrovica” (KRUM), ka njoftuar të gjithë konsumatorët e Mitrovicës, Skenderajt, si dhe veriut të Mitrovicës, se sot nga ora 11:00 është ndërprerë ... Read More

Ylli Rugova: Prishtina është përzgjedhur si nikoqire e Manifesta për vitin 2022

18/04/2019

Ylli Rugova ka dhënë një lajm të mirë për Kosovën, i cili ka njoftuar se Prishtina është përzgjedhur si nikoqire e Manifesta për vitin 2022. ... Read More

Vdekja e 6-vjeçarit nga Peja – QKUK thotë se fëmija ishte në gjendje të rëndë

18/04/2019

Klinika Infektive e Qendrës Klinike Universitare e Kosovës, ka njoftuar se, se fëmija A.B (2013) ka ardhur në gjendje të rëndë kome nga Peja në ... Read More

Facebook ka shkarkuar kontaktet e 1.5 milionë përdoruesve pa dijeninë e tyre

18/04/2019

Facebook ka njoftuar se është duke kontaktuar me ata persona kontaktet e të cilëve janë ngarkuar në serverët e kompanisë por gjithashtu përbën skandalin e ... Read More

Arrestohen dy persona për veprën penale ‘lëndim i lehtë trupor’

18/04/2019

Policia e Kosovës ka njoftuar se më datën 16 prill 2019, Policia e Stacionit Policor në Istog është informuar se është një përleshje fizike në ... Read More

Në 24 orët e fundit në Kosovë, ndodhën 28 aksidente dhe u shqiptuan 1257 tiketa trafiku

18/04/2019

Policia e Kosovës, ka njoftuar se gjatë 24-orëve të fundit kanë ndodhur 28 aksidente trafiku. 7 prej aksidenteve janë me persona të lënduar dhe në ... Read More

Ministria e Mbrojtjes publikon rezultatet e kandidatëve që kanë kaluar fazën e parë të testimeve për FSK (Foto)

17/04/2019

Ministria e Mbrojtjes ka njoftuar të gjithë kandidatët të kanë kaluar fazën e parë të testimeve për të qenë pjesë të FSK-së. Në këtë njoftim ... Read More

Sot mot më i ngrohtë, këto janë temperaturat

17/04/2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ngritur atmosferik. Në këto ... Read More

Arrestohet babai i cili plagosi djalin e tij në Ferizaj

16/04/2019

Prokuroria Themelore në Ferizaj, ka njoftuar se policia ka arrestuar të dyshuarin R.M i cili dyshohet që pas një mosmarrëveshje që ka pasur me djalin ... Read More

Ndërron jetë aktorja e njohur suedeze

16/04/2019

Aktorja Bibi Andersson ka vdekur në moshën 83-vjeçare. Instituti i Filmit të Suedisë ka njoftuar se ka vdekur aktorja suedeze Bibi Andersson, që luajti në ... Read More