Tag: njohur

Era Istrefi performon në inaugurimin e stadiumit “Air Albania Stadium”

17/11/2019

14:59 | 11/17/2019 Era Istefi do të performojë në inaugurimin e stadiumit “Air Albania Stadium” Këngëtarja e njohur shqiptare, Era Istrefi, sot do të performojë ... Read More

Vesa Smolica performon në Poloni për nder të atyre që shpëtuan hebrenjtë

30/10/2019

22:09 | 10/30/2019 Foto: Instagram Vesa Smolica do të performojë në Warsaw të Polonisë. Këngëtarja e njohur shqiptare, Vesa Smolica, do të performojë në Warsaw ... Read More

Egzon Thaqi i siguron medaljen e artë Kosovës në “Men’s Physique” në Slloveni

21/10/2019

15:04 | 21 Tetor 2019 Egzon Thaqi 15:04 | 21 Tetor 2019 Bodybuilderi i njohur kosovar Egzon Thaqi ka arritur sukses të jashtëzakonshëm në garën ... Read More

Sheqernat natyral, të rrezikshëm

14/10/2019

Fruktoza e njohur mirë, lidhet me sëmundjet e zemrës dhe të veshkave, demencinë, hipertensionin, madje edhe me kancerin, theksojnë shkencëtarët e Universitetit Bandor nga Wales. ... Read More

Ujëvara më e madhe në botë e krijuar nga njeriu

04/10/2019

Një provincë në Kinën jugore, e njohur për bukurinë e saj mahnitëse natyrore, tani mund të mburret edhe me një tjetër rekord; me ujëvarën më ... Read More

Gjëegjëza më e thjeshtë në botë, por 2 % e zgjidhin

04/10/2019

E njohur si “Gjëegjëza e Ajnshtajnit”, ajo është zgjidhur nga vetëm 2% e njerëzve në botë. Nuk ka asgjë të vështirë, duhet vetëm pak durim ... Read More

Fiku ndihmon për shërimin e kësaj sëmundje

03/10/2019

Shumë njerëz vuajnë më së shumti nga hipertensioni, i njohur ndryshe si tensioni i lartë i gjakut. Tensioni i lartë i gjakut mund të jetë ... Read More

Kjo është ujëvara më e madhe në botë e krijuar nga njeriu

03/10/2019

Një provincë në Kinën jugore, e njohur për bukurinë e saj mahnitëse natyrore, tani mund të mburret edhe me një tjetër rekord; me ujëvarën më ... Read More

Kirurgu më i njohur ortopedik në botë: Këto ushtrime shërojnë çdo dhimbje në shpinë, nga kryqet deri te qafa!

03/10/2019

Doktor Michael Regan, është kirurg ortopedik i njohur amerikan dhe specialist për probleme të shpinës dhe qafës, duke përfshirë edhe herninë, stenozën kurrizore (ngushtimi i ... Read More

A e keni ditur? Fiku ndihmon në uljen e tensionit të lartë të gjakut

02/10/2019

Shumë njerëz vuajnë më së shumti nga hipertensioni, i njohur ndryshe si tensioni i lartë i gjakut. Tensioni i lartë i gjakut mund të jetë ... Read More

Fiku ndihmon në uljen e tensionit të lartë të gjakut

01/10/2019

Shumë njerëz vuajnë më së shumti nga hipertensioni, i njohur ndryshe si tensioni i lartë i gjakut.Tensioni i lartë i gjakut mund të jetë shkatërrimtar ... Read More

Dhjetë rregulla për mbrojtje kundër kancerit

29/09/2019

Eksperti i njohur turk për onkologji në spitalin “Memorial Atasehir”, prof. dr. Gokhan Kandemir, ka deklarua që çdo vit nga kanceri vdesin një numër i ... Read More