Tag: “nuk

Çfarë do të thotë kur qumështi ka 1, 2 apo 2.8 për qind yndyrë

19/12/2019

Nuk është rast i rrallë që shifra dhe përqindje të ndryshme në ambalazhe na shkaktojnë lajthitje të mëdha. Në kundërshtim me besimin e popullarizuar, që ... Read More

Këto gjëra rreth tradhtisë duhet t’i dijë çdo çift

11/12/2019

Nuk ka asgjë më të dhimbshe sesa të kuptoni që partneri/partnerja iu ka tradhtuar. Të mbani martesen apo lidhjen të gjallë dhe të hareshme për ... Read More

Çfarë kërkojnë femrat tek një mashkull?

03/12/2019

Nuk është diçka misterioze. Në fakt është shumë e thjeshtë nëse e mendon pak. Një grua nuk dëshiron shumë nga një mashkull, por janë vetëm ... Read More

A është pozitiv apo negativ për shëndetin kanabisi? E konfirmon shkenca përfundimisht

29/10/2019

Nuk ekziston asnjë provë shkencore që kanabisi mjekësor është efektiv në trajtimin e personave me probleme në shëndetin mendor, tregojnë studimet. Shkencëtarët australianë rishikuan 83 ... Read More

Ja pse duhet të ndalojmë së gjykuari vajzat që shkojnë me grim në palestër

07/10/2019

Nuk është aspak e pazakontë që t’i shohim vajzat e gratë në palestër të grimuara teri në maksimum! Mirëpo shumë gra përballen me gjykim dhe ... Read More

Omega-3 përmirëson trajtimin e depresionit

19/09/2019

Nuk është e provuar që tabletat e magnezit mund të jenë të dobishme për shëndetin mendor, ndërsa konfirmohet efikasiteti i shtesave Omega-3 si një trajtim ... Read More

Bie sistemi i Facebookut, Instagramit dhe WhatsAppit

17/07/2019

Nuk duhet të shqetësohuni nëse jeni duke pasur problem të hyni në llogarinë e juaj në Facebook, Instagram dhe WhatsApp, pasi që nuk jeni të ... Read More

Zhdukjet më intriguese në histori

07/06/2019

Nuk është e lehtë të zhdukesh plotësisht pa një gjurmë, por historia tregon se kjo mund të ndodhë – madje edhe në një ushtri prej ... Read More

Solskjaer e pranon se rindërtimi i Man Utd do të marrë disa vite

21/04/2019

Punët për Ole Gunnar Solskjaer  nuk po ecin ashtu si në fillimin e tij në stolin e Manchester United. Pas një serie të mirë, tashmë ... Read More

Kompany paralajmëron shokët e skuadrës: ‘Nuk mund ta përballojmë një tjetër humbje’

14/04/2019

Kompany paralajmëron shokët e skuadrës: ‘Nuk mund ta përballojmë një tjetër humbje’ Vincent Kompany ka bërë thirrje tek shokët e skuadrës që ta marrin me ... Read More

Guardiola me respektin maksimal ndaj Hodgson: ‘Nuk mund ta arrijë kurrë atë’

14/04/2019

Guardiola me respektin maksimal ndaj Hodgson: ‘Nuk mund ta arrijë kurrë atë’ Në prag të përballjes Manchester City – Crystal Palce, trajneri Pep Guardiola ka ... Read More

“Nuk ndjej keqardhje për rrëshqitjen e Gerrardit, Liverpoolin e mposhtem me ekip rezervë”

13/04/2019

“Nuk ndjej keqardhje për rrëshqitjen e Gerrardit, Liverpoolin e mposhtem me ekip rezervë” Demba Ba ka qenë në mesin e protagonistëve në vitin 2014, kur ... Read More