Tag: numër

Deputetë në Kuvend e të akuzuar në gjykatë

03/03/2019

Nga monitorimet e bëra të Institutit të Kosovës për Drejtësi, është vërtetuar se një numër i konsiderueshëm i zyrtarëve të institucioneve të Kosovës, duke përfshirë ... Read More

Pazar i hapur në ndihmë të grave dhe fëmijëve në strehimore

03/03/2019

Një numër i madh i qytetarëve iu kanë përgjigjur thirrjes për pazarin e hapur sot në Prishtinë. Në “Flea Market”, ata kanë shkuar që të ... Read More

Sarri: Kepa mbetet portieri numër një i Chelseat

28/02/2019

Maurizio Sarri këmbëngul se Kepa Arrizabalaga mbetet portieri numër një i Chelseat edhe pas lënies rezervë në fitoren 2-0 të Bluve ndaj Tottenhamit të mërkurën. ... Read More

Opozita rrethon Parlamentin, protestuesit sulmojnë ministrin Blendi Klosin

26/02/2019

Në fjalën përballë protestuesve, Kryetari i PD, Basha, tha se asnjëherë nuk është mbledhur një numër kaq i madh qytetarësh brenda kaq pak orësh. Ai ... Read More

Eminem i bën diss Machine Gun Kellyt në skenë në Brisbane

21/02/2019

Duket se problemi mes Eminemit dhe Machine Gun Kellyt nuk ka përfunduar. Pasi shkëmbyen një numër të dissave vitin e kaluar, Slim Shady ka rifilluar ... Read More

Facebook mundëson të mbahen privat të dhënat e lokacionit (Foto)

21/02/2019

Rrjeti social Facebook, është akuzuar për një numër të madh shkeljesh të privatësisë, si dhe shpërndarjes së të dhënave të përdoruesve. Mirëpo, shfrytëzuesit e këtij ... Read More

Xhensila me thënie motivuese: Jeta është një dhuratë, zgjohuni çdo ditë dhe merreni atë

18/02/2019

Xhensila Myrtezaj është një ndër këngëtaret që ka pasur një numër të madh të sukseseve. Këngëtarja gjatë vitit të kaluar ka sjell disa këngë të ... Read More

Ministri Ismajli: Ordinanca nuk ka plotësuar kushtet në rastin e të miturës nga Drenasi

15/02/2019

Rasti i 16 vjeçares nga Drenasi ka prekur ndërgjegjen institucionale. Ndërsa, numër i madh i aborteve nuk raportohen nga ambulantet private. Në ambulanten “Kestrina”, përveç ... Read More

Shumica e udhëtarëve të aksidentuar janë nga Gostivari

13/02/2019

13 Shkurt 2019 / 18:56 Një numër i madh i pasagjerëve që udhëtonin me autobusin e aksidentuar janë nga Gostivari.Këtë e ka konfirmuar në profilin ... Read More

Festivali Berlinale në shenjë të krijimtarisë së fuqishme femërore

08/02/2019

Festivali Ndërkombëtar i Filmit në Berlin u hap mbrëmë dhe një numër i madh i filmave me drejtorë femra janë në garën e sivjetme. Aktorja ... Read More

Nantes pensionon fanellën me numër 9 në shenjë nderimi për Emiliano Sala

08/02/2019

Klubi francez, Nantes ka vendosur ta pensionojë fanellën me numër nëntë për të nderuar sulmuesin argjentinas, Emiliano Sala, pas konfirmimit se trupi i tij është ... Read More

Të famshmit shqiptarë që mbështetën protestën e sotme në Prishtinë

07/02/2019

Në Prishtinë sot (e enjte) një numër i madh qytetarësh protestuan para stacioni policor, në moton “Përdhunuesit në burg”. Kjo protestë u organizua në sajë ... Read More