Tag: nxehta

Ekzotike sa më s’ka, njihuni me fshatrat e Spanjës që po “çmendin” turistët

14/07/2020

Në këto ditë të nxehta vere, një shëtitje në fshat do të ishte zgjedhja më e mirë. Fshatrat e Spanjës, janë cilësuar si disa nga ... Read More

Ushqimet që duhet të konsumoni dhe të shmangni në verë

02/06/2020

Temperaturat e nxehta të verës janë dërrmuese në shumë aspekte. Ushqimi është një prej tyre. Vala e të nxehtit ka tendencën të mundë oreksin dhe ... Read More

Seksi dhe joshëse, Eva Murati shfaqet përvëluese me bikini

20/05/2020

E kujt nuk i mungon plazhi në këto ditë të nxehta…? Moderatorja sportive, Eva Murati, duket se nuk ka duruar, por ka nisur të marrë ... Read More

Kura me 12 limonë dhe hirrë për tretjen dhe shëndetin e stomakut

20/05/2020

Në ditët e nxehta të verës, limonatat me fruta të freskëta janë më të mirat jo vetëm për të shuar etjen por edhe për të ... Read More

Foto/ Demi Rose `tërbon´ 12 milionë ndjekësit e saj duke pozuar nudo

11/01/2020

Nëse bëhet fjalë për fotot më të nxehta në Instagram atëherë padyshim që fronin e mban supermodelja Demi Rose. Së fundi ajo ka arritur numrin ... Read More

Lëre vjeshtën të hyj në shtëpinë tënde

16/10/2019

I kemi thënë lamtumirë verës,ditëve të nxehta, tani është koha të krijojmë ambiente të këndshme dhe të ngrohta nëpër shtëpitë tona. Është e pabesueshme se ... Read More

Gjendet ilaçi i cili shëron aknet që shkaktohen nga temperaturat e larta

18/08/2019

Temperaturat e nxehta mund të ndikojnë keq në lëkurën tuaj, duke prodhuar më sebum dhe aknet, bllokon poret dhe shkaktohen vrimat e zeza. Djersa e ... Read More

Më në fund gjendet një zgjidhje: paisja e cila rregullon temperaturën në trupin tuaj

28/07/2019

Në këto ditë të nxehta të gjithë kemi humbur shpresat se si të qëndrojmë të freskuar. Por fal teknologjisë kjo gjë do të rregullohet shumë ... Read More

Farat e shalqirit shërojnë sëmundjen më të përhapur

27/07/2019

Shalqiri është një ndër produktet më të preferuar gjatë ditëve të nxehta. Nuk është vetëm i shijshëm dhe freskues, por është edhe një pastrues shumë ... Read More

Këto janë disa mënyra natyrale për t’i mbajtur mushkonjat larg

04/07/2019

Gjatë ditëve të nxehta, një nga problemet më të mëdha me të cilat ballafaqohemi janë MUSHKONJAT! Disa nga metodat me anë të së cilave thuhet ... Read More

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

03/07/2019

Sigurisht që në këto ditë të nxehta,  pishinat janë një mënyrë e mirë për t’i përballuar temperaturat e larta.Mirëpo sipas  një raporti, kriza e një ... Read More

Duke ngrënë akullore mund të humbni peshë

29/06/2019

Nëse digjeni për të ngrënë një akullore në këto ditë të nxehta dhe refuzoni të hani pasi mendoni se do të shtoni peshë atëherë duhet ... Read More