Tag: nxehtë

Zgjidhja e shpejtë për t’i shpëtuar ndjesisë së bezdisshme kur digjni gjuhën

01/08/2019

A ju ka ndodhur që të “përpini” një ushqim kur ka qenë shumë i nxehtë? Mos kini turp…nuk jeni të vetmit.Herës tjetër që kjo të ... Read More

Konsumimi i ujit shumë të ftohtë mund t’iu sjellë këto probleme shëndetësore

11/07/2019

Në një ditë shumë të nxehtë, patjetër që një gotë ujë e ftohtë do t’iu shijonte shumë. Mirëpo ekspertët tregojnë se konsumimi i ujit shumë ... Read More

5 rregullat për ta përzgjedhur një bostan fantastik

07/07/2019

Momenti kur pret shalqirin në një ditë të nxehtë vere është thikë me dy presa.Dëshira për zbuluar nuancën e kuqe dhe rrëzëlluese të zemrës mund ... Read More

Jeni djersitur natën? Këto janë arsyet

29/06/2019

Nëse moti nuk është i nxehtë, dhe në dhomën tuaj mbretërojnë temperatura konstante, dhe ju zgjoheni me rroba të bëra qull nga djersitja, kjo do ... Read More

Si t’i shpëtoni një sulmi nga i nxehti

13/06/2019

Vera erdhi! Moti i nxehtë dhe temperaturat përvëluese do të na shoqërojnë gati se çdo ditë. Mirëpo nganjëherë ekspozimi ndaj diellit dhe këtyre temperaturave të ... Read More

Titulli i Premier Ligës mund të vendoset me ‘’play-off’’, kjo është skema

08/05/2019

13:22 | 8 Maj 2019 13:22 | 8 Maj 2019 Titulli i Premier Ligës është më i nxehtë se kurrë, pasi edhe pas 37 javëve ... Read More

Juve ‘dobëson’ Inter, kërkon me çdo kusht transferimin e Icardit

03/05/2019

Mauro Icardi mbetet emri i ‘nxehtë’ te skuadra e Interit. Në Itali raportohet se Inter dhe Juventus kanë nisur bisedimet për sulmuesin argjentinas, Mauro Icardi. ... Read More

Më 8 qershor na pret një përballje që asesi nuk duhet humbur

25/04/2019

Më 8 qershor na pret një përballje e nxehtë në boks. Gennady Golovkin dhe Steve Rolls do të përballen më 8 qershor në ring. Golovkin ... Read More

Zyrtare: Kosova si vendas i luan ndeshjet në Rahovec

24/04/2019

Përfaqësuesja e Kosovës në Basketboll do të zhvillojë ndeshjet si vendas në palestrën e nxehtë MIzair Isma, në Rahovec. Këtë e ka konfirmuar për sekretarja ... Read More

Portland e eliminon Oklahoman për të kaluar në gjysmëfinale

24/04/2019

Portland ka kaluar në gjysmëfinale të Konferencës Perëndimore. Përballja më nxehtë e play-offit u zhvillua në mes Portlandit dhe Oklahoma Cityt (118-115), që në fund ... Read More

A do të largohet Ronaldo nga Juventus? Zbulohet gjithçka

20/04/2019

E ardhmja e Cristiano Ronaldos te Juventus është kthyer çuditërisht në një temë të nxehtë, pas eliminimit të Zonjës së Vjetër nga Liga e Kampionëve ... Read More

Kourtney me pozë të ‘nxehtë’ nga vaska në prag të ditëlindjes së 40-të

12/04/2019

Kourtney me pozë të ‘nxehtë’ nga vaska në prag të ditëlindjes së 40-të Kourtney Kardashian u shfaq seksi në bikini në një vaskë që kishte ... Read More