Tag: nxënës

Sot mbahet gara nacionale e gërmëzimit

24/05/2019

Sot, 44 nxënës nga klasa 7 deri në klasën 9, nga të gjitha regjionet e Kosovës do të takohen për të garuar në finalen e ... Read More

Mbyllen 150 shkolla në Shqipëri

14/05/2019

36 mijë e 657 nxënës dhe studentë më pak të regjistruar në institucionet arsimore se dy vite më parë në të gjithë Shqipërinë. Në vitin ... Read More

Arbëreshët e Kroacisë vizitojnë Katedralen “Shën Nënë Tereza” në Prishtinë

27/04/2019

Një grup i arbëreshëve të Kroacisë, përfshirë studentë e nxënës, kanë vizituar Katedralen “Shën Nënë Tereza” në Prishtinë. Ata u priten nga Ipeshkvi i Kosovës ... Read More

Filloristët vizituan Gjykatën për Ditën e Kushtetutës

08/04/2019

Nxënës të shkollave fillore nga qytete të ndryshme të Republikës së Kosovës vizituan Gjykatën Kushtetuese të hënën, më 8 prill 2019, me rastin e shënimit ... Read More

Mbahet finalja e garës së intelegjencës “Eureka 6”

23/03/2019

Prej 2,000 pjesëmarrësve në garë, 255 nxënës finalistë të klasave të 9-ta nga 27 komuna të Kosovës kanë matur inteligjencën e tyre në garën “Eureka ... Read More

Zënkë mes nxënësve në autobusin me numër 5

20/03/2019

20 Mars 2019 / 16:26 Disa nxënës të shkollës së mesme sot pasdite janë përleshur fizikisht në autobusin me numër 5 në Shkup, i cili ... Read More

Helmohen 11 nxënës brenda shkollës në Bulqizë

20/03/2019

11 nxënës të klasës së gjashtë të një shkolle në Bulqizë kanë përfunduar në spital. Raportohet se nxënësit në orën mësimore të laboratorit kanë përdorur ... Read More

2000 nxënës tregojnë njohuritë e tyre në gjuhën angleze

16/03/2019

Sot mbi 2000 nxënës garojnë për dije nga 20 komunat e Kosovës në garën e dhjetë në gjuhën angleze në nivel të Kosovës. Kolegji “Mehmet ... Read More

Befasojnë shokun e klasës, i dhurojnë një palë atlete – i riu shpërthen në lot nga emocionet (Video)

12/03/2019

Një nxënës që dikur ishte viktimë e bulizmit ka shpërthyer në lot, kur shokët e klasës e befasuan duke i dhuruar një palë atlete të ... Read More

Mësues që në moshën 16 vjeçare, Mehdi Kadriu rrëfen eksperiencën e tij me ditarë në dorë (Video)

07/03/2019

Ky vend i sjellë kujtimet më të mira atij. Aty ku mori hapat e parë si nxënës. Sa herë që e viziton atë, mbushet me ... Read More

India feston Ditën e Republikës: Qindra nxënës, këngëtarë folklorikë, policë dhe ushtarë parakaluan nëpër New Delhi (Foto)

27/01/2019

Qindra nxënës, këngëtarë folklorikë, policë dhe ushtarë kanë kaluar nëpër Neë Delhi, për të festuar Ditën e Republikës së Indisë. Turma të mëdha njerëzish janë ... Read More

Nesër nxënësit u kthehen bankave shkollore

20/01/2019

20 Janar 2019 / 12:02 Pas tre javëve pushim dimëror, rreth 270.000 nxënës të shkollave fillore dhe të mesme, mes të cilëve edhe 20.000 nxënës ... Read More