Tag: nxjerrë

Vaji i peshkut duhet të përdoret për këto 3 arsye

21/09/2020

Kapsulat e vajit të peshkut prodhohen nga vajrat dhe yndyra e nxjerrë nga peshqit, kryesisht nga salmoni, sardelet dhe skumbri. Këto vajra dhe yndyra përmbajnë ... Read More

“Apple” gati për modelin e ri të telefonit

15/10/2019

Vitin e ardhshëm, “Apple” do të nxjerrë variantin e ri të “SE”-së që pati prezantuar në 2016-tën. “SE 2” do të ketë dizajnin e “iPhone”-it ... Read More

Studimi: Rrjetet sociale shkaktojnë probleme mendore tek adoleshentët, më të prekura femrat

25/08/2019

Një studim për adoleshentët ka nxjerrë në përfundim se rrjetet sociale shkaktojnë probleme mendore dhe më shumë të prekura janë femratRrjetet sociale shkaktojnë depresion, ankthi ... Read More

Zbulohet ilaçi që bën ‘mrekulli’ kundër kancerit, 3 herë më efektiv se kimioterapia

17/08/2019

Një ilaç i ri për kancerin e mushkërisë mund të nxjerrë “jashtë loje” kimioterapinë. Nga testet klinike të kryera në një spital në Sidnei, rezultoi ... Read More

Samsung dhe Microsoft zgjerojnë partneritetin e tyre strategjik për të sjellë përvoja të unifikuara në paisjet celulare

15/08/2019

Liderët e teknologjisë punojnë së bashku për të nxjerrë produkte, shërbime dhe integrime të reja për lidhje më të vazhdueshme në të gjitha pajisjet dhe ... Read More

Galaxy Fold pritet të dalë në shitje në shtator

25/07/2019

Kompania planifikoi që në prill të nxjerrë në shitje Galaxy Fold, por porositësit e parë u ankuan se ekranet thyheshin. Samsung tha se ka bërë ... Read More

“AS” publikon listën me emrat e 10 futbollistëve që do të largohen nga Barcelona

09/05/2019

11:10 | 9 Maj 2019 11:10 | 9 Maj 2019 “AS” shkruan se Barcelona do të nxjerrë në shitje plot 10 futbollistë. Barcelona do të ... Read More

Thaçi kërkon që urgjentisht të nxirret rezolutë për krimet e Serbisë të kryera në Kosovë

01/05/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kërkuar që me urgjencë, Kuvendi i Kosovës ta nxjerrë rezolutën për gjenocidin dhe krimet e Serbisë të kryera ndaj ... Read More

Lori Hoxha gati sa nuk i nxori të gjitha pa sytjena

24/04/2019

Fustani për pak as nuk e tradhtoi keq Lori Hoxhën për t'ia 'nxjerrë' të gjitha në shesh. Lori Hoxhën jemi mësuar ta shohim aktive nëpër ... Read More

Gjërat që foshnjet i pëlqejnë më së shumti kur janë në mitër

09/04/2019

Lidhja mes nënës dhe foshnjes bëhet shumë më herët se sa kjo e fundit të vie në jetë. “Psychological Science” ka nxjerrë të dhënat se ... Read More

Dallgët nxjerrin në bregdetin e Durrësit breshkën e rrallë (Video)

09/04/2019

Deti i trazuar në orët e para të mëngjesit të sotëm ka nxjerrë në breg një breshk deti. Breshka është gjetur nga punonjësit e pastrim-gjelbërimit. ... Read More

“Krenar që mu besua Kombëtarja, duhet të fitojmë”

24/03/2019

Ervin Bulku është njeriu që mori mbi super përgjegjësinë për të nxjerrë Kombëtaren Shqiptare nga momenti i vështirë që po kalon, pas humbjes me Turqinë ... Read More