Tag: nxori

“Alexa fërgo patatet”, Amazon lanson mikrovalen e zgjuar

29/10/2019

Pasi nxori mikrovalën AmazonBasics vitin e kaluar, Amazon tani ka treguar produktin e tij të ri – një mikrovalë të zgjuar që funksionon si një ... Read More

Fustani i shkurtër gati ia zbuloi pjesën intime Kim Kardashianit

05/05/2019

12:56 | 5 Maj 2019 12:56 | 5 Maj 2019 Veshja super e shkurtër gati sa nuk ia nxori të gjitha Kimit. Kim Kardashian është ... Read More

Tetovë, probleme të shumta infrastrukturore

16/04/2019

S A 2019-04-16T14:12:20+02:00 Shkrirja e borës nxori në pah një sërë problemesh në infrastrukturën rrugore në Tetovë. Puseta të hapura, gropa të shumta dhe trotuare ... Read More

Kështu e përshkruajnë bullgarët ndeshjen me Kosovën

26/03/2019

Bullgaria e nxori një barazim 1:1 me Kosovën në Prishtinë, në një ndeshje që e ka konsideruar si të vështirë, e vlefshme për kualifikimet e ... Read More

Shifra të çmendura të Pep Guardiolas, 25 trofe në 10 sezone – A mund ta thyej rekordin e Fergusonit?

26/02/2019

Ndeshja që u mbyll me penallti në mes të Chelseat dhe Manchester City në finalen e EFL Kupës, nxori fitues djelmoshat e Pep Guardiolas,  për ... Read More

Është vetëm shtatë vjeçe, e zgjedhur “Young Miss Universe” dhe ëndërron të bëhet e famshme si Dua – Kush është shqiptarja Alea Mehaj?

31/01/2019

Konkursi i bukurisë “Young Miss Universe 2018”, në Ukrainë nxori fituese një shqiptare shtatë vjeçare. Ajo është Ale Mehaj nga Peja, e cila ndonëse e ... Read More

Ndikimi i politikës në matjen e opinionit publik

14/10/2018

14 Tetor 2018 / 16:01 Rezultati i referendumit për emrin nxori në pah se hulumtimet për matjen e opinionit publik ndikohen nga politika dhe nuk ... Read More