Tag: oborrin

Gjendet një trup i pajetë në oborrin e shtëpisë së tij në Rahovec, policia jep detaje

09/05/2019

Një person është gjendur i pa jetë në oborrin e shtëpisë së tij në fshatin Qifllak në komunën e Rahovecit. Drejtori rajonal i Policisë në ... Read More

Studentët: Bordi i UP-së është shndërruar në bord partiak

22/04/2019

Organizata Studentore ‘Reforma’ sot ka organizuar një aksion simbolik në oborrin e Rektoratit të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”. Edison Bibaj, nga kjo organizatë tha ... Read More

Ahmeti tregon disa nga projektet që po realizohen në Prishtinë

02/04/2019

Ka filluar renovimi në oborrin e shkollës fillore e mesme e ulët (SHFMU) “Elena Gjika”, në Prishtinë. Kështu ka bërë të ditur në një postim ... Read More

Gjendet një mjet i pashpërthyer në Lipjan

01/04/2019

Në Lipjan një person ka raportuar se gjatë pastrimit në oborrin e shtëpisë së tij, kishte hasur në një mjet të dyshuar. Njësitë përkatëse policore ... Read More

Shpërthen një mjet i dyshuar, katër të plagosur në Podujevë

10/02/2019

Katër persona janë plagosur  nga shpërthimi i një mjeti eksploziv në oborrin e shtëpisë së një familjeje në Kërpimeh të Podujevës. Ankuesi mashkull ka raportuar ... Read More

Eliza Hoxha pozon me plis dhe shumë stil pranë instalacionit të saj

10/01/2019

Këngëtarja dhe arkitektja e njohur, Eliza Hoxha, ka tash e sa muaj që në oborrin e Bibliotekës Kombëtare të Kosovës ka instaluar një instalacion. Bëhet ... Read More

Pejë, ia vjedh çantën një femre më pas e sulmon

22/12/2018

Një person është arrestuar pasi në oborrin e shtëpisë së një femre ia kishte grabitë çantën nga dora dhe gjatë përleshjes i dyshuari e kishte ... Read More

“Drejtori i ri, rregulla të reja”: Shkolla ua thyen celularët me çekiç, nxënësit shikojnë pa bërë zë (Video)

02/11/2018

Një video amatore ku një burrë thyen me çekiç dhjetëra celularë në oborrin e shkollës ka shkaktuar debat të madh në shtetin e Gabonit në ... Read More

Mjeti shpërthyes në oborrin e pjesëtarit të FSK-së, largohet nga Policia e Kosovës (Foto)

28/10/2018

Një mjet shpërthyes është vendosur mbrëmë në oborrin e shtëpisë së një pjesëtari të Forcës së Sigurisë së Kosovës në veri të Mitrovicës. Mjeti shpërthyes ... Read More

Bombë në oborrin e pjesëtarit të FSK-së në Mitrovicën Veriore

28/10/2018

Një mjet shpërthyes është gjetur në oborrin e shtëpisë të një pjesëtari të Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK) në Mitrovicën e Veriut. Rasti ka ... Read More

Aksion humanitar në Shkollën Fillore “25 maji” të Hasanbegut

14/09/2018

14 Shtator 2018 / 14:36 Dhjetëra lloje të ushqimeve u shtruan për shitje në oborrin e shkollës fillore “25 Maji” në Hasanbeg me qëllim të ... Read More

Dibër, vriten tre anëtarë të familjes Pocesta

27/08/2018

27 August 2018 / 8:05 Në qytetin e Dibrës janë gjetur të vrarë në oborrin e shtëpisë së tyre familja tre antarëshe Pocesta nga Dibra, ... Read More