Tag: ofron

Skulptura më e madhe e shpendëve në botë, mori 10 vite për t’u ndërtuar

02/05/2019

India mburret me pamjet që ofron Qendra e Tokës Jatayu. Kjo, pasi Qendra e Tokës Jatayu është shtëpia e skulpturës më të madhe të shpendëve ... Read More

Samsung pritet të lansoj katër modele Galaxy Note 10

13/04/2019

Spekulimet e shumta të Galaxy Note 10 kanë vënë në dukje se Samsung ofron më shumë se një fablet të ri të madh këtë vit ... Read More

Lansohet Samsung Galaxy Tab A 8.0 (2019) me lapsin S Pen

29/03/2019

Tani, ka arritur një model i ri më kompakt, një me ekran 8-inç dhe ofron mbështetje për lapsin S Pen (diçka që madje as S5e ... Read More

Katër raste të rënda të gripit po trajtohen në QKUK

16/03/2019

Stina e pranverës po ofron dhe me atë edhe gjendja alarmante gripit sezonal në Kosovë ka kaluar. Vetëm në javët e para të muajit mars ... Read More

Spotify i rikthehet normalitetit, pas ankesave për pamundësi të dëgjimit të këngëve (Foto)

12/03/2019

Shërbimi që ofron muzikë dhe video të ndryshme, Spotify i është kthyer normalitetit pas ankesa te shumta nga përdoruesit nga të gjitha anët e botës. ... Read More

Google ofron opsionin Assistant në bisedat nëpërmjet mesazheve (Foto)

26/02/2019

Kompania Google po e ofron mundësinë Assistant për aplikacionin Android Messages, që është një ndihmës praktik, i ngjashëm me Allo që tashmë nuk është në ... Read More

Mënyrat e ndryshme se si mund ta përdorni limonin për t’i gëzuar efektet shëndetësore që i sjell

12/02/2019

Limoni është në mesin e pemëve më të shëndetshme në planet, pasi që ofron një sërë përfitimesh shëndetësore. Limonët kanë veti antibakteriale dhe antivirale, ndërkaq ... Read More

Dieta braziliane që po bën namin: Humbisni 12 kilogram për një muaj

25/01/2019

Regjimi ushqimor që ofron ditë pas dite, ndihmon humbjen e peshës, por pa lënë mënjanë lëndët ushqyese, vitaminat dhe mineralet e nevojshme Sekreti qëndron te ... Read More

Gjërat e mrekullueshme që i ndodhin trupit pasi të pini çaj xhenxhefili

04/01/2019

Xhenxhefili është rrënjë tejet e shëndetshme që ofron aromë freskuese, por edhe një bollëk me përfitime shëndetësore për shkak të kombinimit të fuqishëm të vajrave ... Read More

Roma-Real Madrid: Formacionet e mundshme, Isco nga fillimi

27/11/2018

Një ndeshje e veçantë, një sfidë vendimtare, një përballje që e ofron vetëm Liga e Kampionëve. Po flasim për ndeshjen Roma-Real Madrid në Olimpico e ... Read More

Qyteti që u ofron të gjithë të interesuarve të jetojnë në nga 10 mijë euro, apartament të ri dhe zbritje në taksa

20/11/2018

Si pjesë e iniciativës së re, Talsa në Oklahoma të SHBA-ve, ofron 10 mijë dollarë dhe shumë benefite tjera të gjithë atyre që vendosin të ... Read More

Jetesa e vështirë në fshatin malor të Mitrovicës (Video)

16/11/2018

Natyra e larmishme  në këtë vend të ofron mundësinë e ngjitjeve malore dhe shëtitjeve relaksuese. Nga aty  mund të sodisësh, pothuajse gjithë  fshatrat përreth të ... Read More