Tag: Open

Thaçi: Berisha është argat i Millosheviqit

21/05/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është treguar shumë i ashpër në “Open” ndaj ish-kryeministrit të Shqipërisë, Sali Berisha, duke pohuar se Berisha është argat i ... Read More

Polemikat Rama-Haradinaj, Cakaj jep versionin e tij

03/05/2019

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, tregoi në Open se çfarë është diskutuar në Samitin e Berlinit në lidhje me taksën e Kosovës ndaj ... Read More

Cakaj flet për taksën ndaj Serbisë, përmend edhe polemikat mes Ramës dhe Haradinajt

02/05/2019

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, tregoi në Open se çfarë është diskutuar në Samitin e Berlinit në lidhje me taksën e Kosovës ndaj ... Read More

Karolina Pliskova eliminon papritmas Serena Williamsin nga Australia Open

23/01/2019

Australia Open ka përfunduar për tenisten numër 1 në botë, Serena Williams. Tenistja amerikane, Williams ka pësuar humbje të papritur në turneun e parë të ... Read More

Federer eliminohet nga Australian Open, zvicerani u mposht nga Tsitsipas

20/01/2019

Roger Federer jashtë Australian Open. Tenisti zviceran, tashmë 37-vjeç, u eliminua në fazën e 1/8-ave nga greku Stefanos Tsitsipas në një duel maratonë që zgjati ... Read More

Monika Kryemadhi: Jam kërcënuar nga grupe kriminale, vajzën e largova nga Shqipëria për arsye sigurie

18/01/2019

Në studion e “Open”, në Top Channel, Monika Kryemadhi ka deklaruar se është kërcënuar në rrjetet sociale nga persona të cilët i ka identifikuar si ... Read More

Kamenica me platformë digjitale

08/12/2018

Komuna e Kamenicës së shpejti do të fillojë të zbatojë platfomën online “Kamenica Open Data”, si komuna e dytë në Kosovë pas Prishtinës, por e ... Read More

“National Geographic”: Butrinti, qyteti i dëshiruar antik (Video)

27/11/2018

Programi “Open Explorer” i “National Geographic” ka vizituar qytetin antik të Butrintit duke i kushtuar një shkrim historisë, arkeologjisë, suksesit turistik, por edhe sfidave që ... Read More

Haradinaj: Sporti nuk njeh kufij

05/10/2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në hapjen e programit “Open Fun Football Schools”, qëllimi i së cilës është integrimi i të ... Read More

Serena Williams mposhtet në finale, US Open shkon në duart e japonezes Osaka

09/09/2018

Naomi Osaka shkruan historinë në sportin e tenisit. Talentja 20-vjeçare ka arritur të fitojë US Open duke mundur legjendën e tenisit, Serena Williams. Në këtë ... Read More

Thirrje për artistë dhe inovatorë për “Street Party Prishtina”

05/09/2018

Ftohën të gjithë studentët dhe artistët që të participojnë në thirrjen e Open Air Gallery, në kuadër të Street Partyt, qe t`i paraqiten punimet ose ... Read More

Tenistja në mes të ndeshjes e vëren se e kishte veshur mbrapsht fanellën, rregullimi saj cilësohet si seksist prej gjyqtarit

29/08/2018

Zyrtarët e US Open u përplasën pasi tenistja, Alize Cornet iu dha të shkel një kod të veshjes në turneun amerikan të tenisit. Tenistja 28-vjeçare ... Read More