Tag: operativ

Huawei në telashe të mëdha, kërkon Android me çdo kusht

22/07/2019

Nënpresidentja e Huawei Katherine Chen tha se sistemi operativ Hongmeng OS nuk është projektuar për telefonat. Sipas saj, Hongmeng është menduar për përdorim industrial, dhe ... Read More

Huawei, një milion telefona me sistemin HongMeng OS

11/06/2019

Pas përballjes me ndalimin e SHBA-së për përdorimin e sistemit operativ Google Android, Huawei po punon për të zhvilluar, testuar dhe publikuar sistemin e vet ... Read More

Mundësia e errësimit të ekranit, do të ofrohet me sistemin iOS 13 (Video)

04/06/2019

Sistemi iOS 13, më në fund ofron mundësinë e errësimit të ekranit. Apple ka bërë të ditur, se sistemi i ri operativ, do ta ketë ... Read More

​Mbyllen katër lokale të natës në Pejë, një person i arrestuar

12/05/2019

Policia e Kosovës mbrëmë në zonën e Pejës ka zbatuar planin operativ të koduar ‘Kontrollimi i lokaleve 2019’, me ç’rast ka mbyllur katër lokale të ... Read More

Arrestohen shtatë persona në Ferizaj, u kapën duke prerë dru ilegalisht

05/05/2019

Bazuar në planin operativ ,”Mbrojtja e pyjeve 2019” , njësitet policore të Stacionit Policor në Ferizaj kanë vazhduar me angazhimin e tyre të filluar kohë ... Read More

Policia aksion në Klinë, mbyllet një lokal dhe shoqërohen në polici 12 shtetase të huaja

19/04/2019

Me datën 18 prill 2019, në zonën e Klinës, Policia ka zbatuar planin operativ të koduar ‘Kontrollimi i lokaleve 2019’. “Njësia e Hetimeve, Stacioni Policor ... Read More

Sallat e operacionit në QKUK po punojnë sipas programit operativ

28/03/2019

Puna në sallat e operacionit në QKUK po zhvillohet sipas programit operativ të paraparë nga klinikat kirurgjike. Zyra për medie SHSKUK ka njoftuar se Barnatorja ... Read More

Policia kontrollon automjetet e transportit publik, shqipton 169 gjoba

11/02/2019

Policia e Kosovës gjatë implementimit të planit operativ “Kontrolli i automjeteve të transportit publik”, ka kontrolluar rreth 245 automjete, ndërsa janë shqiptuar 169 gjoba si ... Read More

Drogë e armë në Prizren, një i arrestuar

18/01/2019

Policia e Kosovës, ka realizuar një plan operativ, duke bërë kontrollimin e një lokacioni në rajonin e Prizrenit, me ç’rast janë konfiskuar municion dhe drogë. ... Read More

Policia e Kosovës thotë se janë identifikuar 29 fëmijë lëmoshë-kërkues dhe 13 të dyshuar

11/12/2018

Policia e Kosovës ka zbatuar Planin Operativ ‘Identifikimi i fëmijëve lëmosh-kërkues si viktima të mundshme të trafikimit’, i cili është shtrirë në gjithë territorin e ... Read More

Në Gjakovë arrestohen shtatë persona, u konfiskohen armë dhe kokainë

11/11/2018

Shtatë persona janë arrestuar në Gjakovë gjatë një plani operativ të policisë, të cilëve u janë gjetur në posedim dhe u janë konfiskuar armë dhe ... Read More

Policia mbyll dy lokale të natës në fshatrat e Drenasit, aty punonin tetë femra të Shqipërisë

10/11/2018

Policia e Kosovës ka zbatuar planin operativ “Nëntori 2018”, me karakter parandalues me qëllim të kontrollimit dhe inspektimit rutinor të lokaleve të natës, për identifikimin ... Read More