Tag: opozitar

Basha takon urgjent aleatët e tij

12/05/2019

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka njoftuar se ka thirrur strukturat e partisë dhe aleatët opozitar, për të vendosur për mënyrën e protestës. Protestuesit janë ... Read More

Marrëveshja e 10 pikëshe e opozitës në Shqipëri

23/04/2019

  Si rezultat i punës për nënshkrimin e marrëveshjes për krijimin e koalicionit opozitar, që do të firmoset sot në Tiranë, A2 CNN mëson 10 ... Read More

Kërcënimet e opozitës greke, jo reale

09/02/2019

9 Shkurt 2019 / 15:35 Kërcënimet e liderit opozitar grek, Kiriakos Micotakis, se pas ratifikimit të Marrëveshjes së Prespës, Maqedonisë do i vendos veto gjatë ... Read More

Deputetët opozitar kanë propozuar 39 amendamente ndaj Ligjit për parandalimin e korrupsionit.

27/12/2018

Deputetët opozitar kanë propozuar 39 amendamente ndaj Ligjit për parandalimin e korrupsionit. Read More

Grupi parlamentar i LSDM-së: Jemi afër marrëveshjes me opozitën

18/10/2018

LSDM-ja beson se është më afër marrëveshjes me deputetët opozitar se sa zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Koalicioni socialdemokrat i bëri thirrje kolegëve opozitarë që të ... Read More