Tag: Oppo

Oppo Reno është një telefon i avancuar, por nuk mund të funksionojë pa rrjetin 5G

11/08/2019

Prodhuesi kinez i telefonave Oppo, ka bërë përpjekje që të hyjë në tregun e telefonave të zgjuar që mbështesin sistemin 5G – me modelin Reno. ... Read More

Telefoni i parë në botë me kamerën e padukshme

27/06/2019

Kamera e parë e padukshme ose nën-ekran, është shpikur nga kompania Oppo, duke premtuar një zgjidhje për ekran të plotë, raporton “Unilad Tech”. Për një ... Read More

OPPO njofton kamerën e parë selfie nën ekran

27/06/2019

Pasi filloi ta promovonte atë në fillim të muajit, OPPO siç pritej, ka zbuluar kamerën selfie nën-ekran, në MWC Shanghai. Kompania zyrtarisht e quan atë ... Read More

Oppo përgatit telefonin e volitshëm Reno Z

14/05/2019

Oppo publikoi muajin e kaluar telefonat e saj të parë Reno me Oppo Reno, Reno 10x zoom dhe Reno 5G, dhe duket se kompania kineze ... Read More

Oppo njofton linjën e re të telefonave, Reno

11/04/2019

Oppo ka njoftuar zyrtarisht linjën e re ‘Reno’ të telefonave. Të disponueshëm në dy modele: Reno dhe Reno 10x Zoom, i pari do të ketë ... Read More

Telefoni i palosshëm i OPPO përdor kamerën që shfaqet nga brendësia, për një ekran të plotë

26/02/2019

Telefoni i palosshëm i Oppo sapo është zbuluar në imazhe të reja që tregojnë një kamera e cila shfaqet nga brendësia, që mund të nënkuptojë ... Read More

Oppo njofton telefonin me kamerën që sjell 10x zmadhim (VIDEO)

23/02/2019

Prodhuesi i telefonave kinez Oppo thotë se ka zhvilluar një sistem kamerash që do të sjellë zmadhim 10x pa humbje të kualitetit për telefona. Por ... Read More

Telefoni F11 Pro me 48MP nga OPPO lansohet së shpejti

13/02/2019

Çfarë do të thotë “lansimi së shpejti”? Në këtë pikë, vetëm OPPO e di, por kur të vijë koha, prodhuesi kinez do të zbulojë telefonin ... Read More

Samsung mund të blej kompaninë që ka krijuar modulin e kamerës me 25x zmadhim

28/01/2019

Kohët e fundit është raportuar se OPPO mund të punojë në një telefon që mund të shfaqë 10x zmadhim. Më parë kompania kishte lansuar një ... Read More

Oppo konfirmon se po zhvillon kamerën për telefona me 10x zmadhim

16/01/2019

Oppo ka konfirmuar se po zhvillon një sistem kamerash të telefonave me një thjerrëz zmadhimi 10x, siç spekulohej. Teknologjia është e ngjashme me prototipin e ... Read More