Tag: orarin

Ndryshime në orarin e Barcelonës për ndeshjen e parë në La Liga sezonin e ardhshëm

26/07/2019

22:29 | 07/26/2019 Skuadra e Barcelonës tash e sa kohë ka mësuar orarin për ndeshjet e sezonit të ardhshëm në La Liga. Kampionët e kampionatit ... Read More

Barnatoret e komunës së Drenasit duhet të respektojnë rregulloren komunale e cila është në fuqi

29/03/2019

Komuna e Drenasit, ka njoftuar se barnatoret e kësaj komune duhet zbatuar orarin sipas vendimit të Kuvendit të Drenasit të datës 31 janar 2019. Në ... Read More

Qytetarët ankohen për orare të shkurtuara të QKMF-ve në fshatrat e Prishtinës

29/01/2019

Pas ankesave të qytetarëve në emisionin “Zyra Ankesave”, në RTV Dukagjini për orarin e shkurtuar të punës nëpër Qendrat e Mjekësisë Familjare në fshatrat Besi, ... Read More

Vendet ku nesër do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike

26/12/2018

Kompania e distribuimit të energjisë elektrike në Kosovë, KEDS, ka njoftuar për orarin dhe vendet ku nesër (27 dhjetor) do të ketë ndërprerje të energjisë ... Read More

Orari i rrethit të dytë në Kupën e Kosovës

26/11/2018

Federata e Futbollit të Kosovës, ka publikuar orarin e Kupës së Kosovës të rrethit të dytë. Ndeshjen në raundin e dytë të Digitalb Kupës së ... Read More

Caktohet orari i ndeshjeve të IPKO Superligës dhe Digitalb Kupës së Kosovës, zhvillohen javën e ardhshme

14/11/2018

Komisioni i Garave ka caktuar orarin e ndeshjeve për javën e 15-të në IPKO Superligë dhe për rrethin e dytë të Digitalb Kupës së Kosovës. ... Read More

Superliga luan në mesjavë, shumë derbi në javën e tetë

01/10/2018

Elita e futbollit kosovar do të luaj edhe në mesjavë. Federata e Futbollit të Kosovës ka publikuar orarin e javës së tetë në Ipko Superligën ... Read More

Orari dhe zyrtarët e ndeshjeve të javës së gjashtë në Superligës e Kosovës, Drita-Prishtina të dielën  

20/09/2018

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) ka zbuluar orarin dhe zyrtarët e ndeshjeve të javës së gjashtë në IPKO Superligën e Kosovës në futboll. Vikendi ... Read More

Orari i Serie A për sezonin 2018/19: Juventus – Inter zhvillohet në javën e 15-të, ‘Derbi i Milanos’ në javën e 9-të

26/07/2018

Është hedhur shorti për orarin e Serie A për sezonin 2018-19, ku ndeshja e parë e madhe vjen në javën e 7-të me përballjen Juventus-Napoli. ... Read More

Orari i ndeshjeve në La Liga për sezonin 2018/2019: Joshin interesim datat për ‘el Clasico’ dhe derbit lokalë

24/07/2018

Federata Spanjolle e Futbollit e ka publikuar orarin e ndeshjeve të La Ligas për sezonin 2017/2018. Ndeshjet e para sezonale do të zhvillohen në fundjavën ... Read More

Konfirmohen datat e ndeshjeve dhe nisja e Coppa Italia

20/07/2018

Federata italiane ka konfirmuar orarin dhe nisjen e ndeshjeve të Kupës së Italisë. Shorti për Coppa Italia 2018-19 është konfirmuar, me raundet preliminare që do ... Read More

Kryetari i Rahovecit ua zgjat punëtorëve të komunës orarin e punës gjatë verës

11/07/2018

Kryetari i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi ka nënshkruar vendimin me të cilin ka zgjatur orarin e punës për zyrtarët e Zyrës së Gjendjes Civile, ... Read More