Tag: orët

Përfundon aksioni i policisë në veri të Mitrovicës

28/05/2019

Aksioni i Njësisë Speciale në veri të Mitrovicës i nisur në orët e hershme të mëngjesit të sotëm, ka përfunduar rreth orës 11:30. Këtë e ... Read More

Pas aksionit në veri, Thaçi mbledh strukturat e sigurisë

28/05/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në orët e para të mëngjesit ka mbledhur të gjitha strukturat e sigurisë në Kosovë. Në zyrën e Thaçit janë ... Read More

Aksioni i policisë në veri të Mitrovicës, Gjuriq thotë se ky aksion po bëhet në bashkëpunim me shtetet e Quint-it

28/05/2019

Në orët e hershme të mëngjesit të sotëm, Njësia Speciale e Policisë së Kosovës ka ndërmarr një aksion në katër komunat veriore. Aksioni i cili ... Read More

Trafik droge dhe armë, goditet banda shqiptare në Itali

22/05/2019

Në orët e para të mëngjesit të sotëm policia italiane e Bergamos ka ekzekutuar operacionin e koduar “Snowfall” i cili ka çuar në shkatërrimin e ... Read More

Drejtori i KRM “Uniteti” flet për sulmin që iu bë atij dhe zyrtarëve të kësaj kompanie nga banorët e fshatit Koshtovë

25/04/2019

Gjashtë persona kanë marrë lëndime trupore sot në orët e para të paradites gjatë një përleshje fizike në një protestë e cila u mbajt në ... Read More

Arrestohen dy persona në Vushtrri

24/04/2019

Në orët e pasdites së datës 23 prill 2019, policia në Vushtrri ka arrestuar dy persona të dyshuar për veprën penale ‘vrasje në tentativë’. “Ngjarja ... Read More

Enca ‘thyen’ rrjetin, në orët e vona pozon tërësisht e zhveshur në vaskë

21/04/2019

Enca ‘thyen’ rrjetin, në orët e vona pozon tërësisht e zhveshur në vaskë Enca Haxhia ka habitur të gjithë me veprimin që bëri pas mesnatës. ... Read More

Politologu Tahiri:  Institucionet e vendit e kanë për obligim që qytetarët e kthyer në Kosovë t’i risocializojnë

20/04/2019

Institucionet e vendit në bashkëpunim me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, sot në orët e hershme të mëngjesit kanë arritur të kryejnë operacionin e filluar ... Read More

Dy aksidente në Shkup, njëri me një person të vdekur

17/04/2019

S A 2019-04-17T09:36:54+02:00 Një person ka vdekur në dy aksidente që kanë ndodhur në 24 orët e kaluara në rrethinën e Qytetit të Shkupit. Në ... Read More

Ministri i Arsimit: Zëvendësimi i orëve mësimore është çështje e mbyllur, nuk bëjmë më debat me SBASHK-un (Video)

16/04/2019

Ministri i Arsimit në Qeverinë e Kosovës, Shyqeri Bytyqi, ka thënë se orët e humbura mësimore do të kompensohen. Bytyqi në emisionin “Dossier D” në ... Read More

“Amnistia ndikon në rritjen e vjedhjeve”

16/04/2019

Alsat 2019-04-16T15:27:51+02:00 24 orët e fundit janë shënuar së paku 3 vjedhje, 2 prej të cilave në kryeqytet dhe një në Dibër. Pos plaçkitjes së ... Read More

Gjendet një person i vdekur në Vitomiricë të Pejës

13/04/2019

Një person është gjendur i vdekur sot në orët e hershme të mëngjesit në fshatin Vitomiricë të Pejës. Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar zëdhënësi ... Read More