Tag: organet

Nëse veshka juaj është në rrezik, trupi do t’ju japë këto 10 shenja!

20/08/2019

Veshkat janë një nga organet më të rëndësishme në trupin e njeriut dhe ato janë të vendosura vetëm nën brinjë. Roli i tyre kryesor është ... Read More

Mbroni mëlçinë me anë të këtyre mënyrave të thjeshta

05/08/2019

Mëlçia është një nga organet më të rëndësishme dhe me funksionet më të rëndësishme në organizmin e njeriut. Mbrojtja e duhur e saj shmangë sëmundjet ... Read More

Veseli për rastin ku përmendet emri i tij: Organet përgjegjëse të kryejnë detyrat e tyre me profesionalizëm, përgjegjësi dhe transparencë të plotë

27/05/2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka kërkuar llogari nga organet e drejtësisë për zbardhjen e rastit ku është përmendur emri i tij. Në ... Read More

Prova të reja për vrasjen e Ivanoviqit, shumë dëshmitarë të intervistuar

18/05/2019

Ngjarja e 16 janarit të vitit të kaluar po vazhdon të sfidojë organet e drejtësisë në Kosovë. Saktësisht në mëngjesin e 16 janarit të 2018-ës, ... Read More

Gjykime në mungesë për krimet e Serbisë në Kosovë

12/05/2019

Shumë persona nga Serbia, të cilët organet e ndjekjes penale në Kosovë i shohin si përgjegjës për krime lufte gjatë periudhës 1998-99, mund të gjykohen ... Read More

Sëmundja e cila vret! Këto simptoma tregojnë kancerin e shpretkës: Kë e kërcënon më së shumti kjo sëmundje

14/04/2019

Kanceri i shpretkës është sëmundje e rrallë dhe kryesisht shfaqet me metastazën e karcinomës nga organet e tjera, pra këto janë simptomat të cilat tregojnë ... Read More

Cili dhëmb ju dhemb? Kjo zbulon problemin me organin e caktuar, edhe pse tingëllon e pabesueshme

13/04/2019

Problemet me dhëmbët e caktuar tregojnë problemet me organet e caktuara. Ekspertët thonë se si dhëmbët e përparmë janë ngushtë të lidhur me veshkat, fshikën ... Read More

Jetoi 99 vjet edhe pse të gjitha organet i kishte në vend të gabuar

09/04/2019

Një grua nga Pacific North West ka jetuar 99 vjet , pavarësisht se të gjitha organet e saj kanë qenë të vendosura në vend të ... Read More

Faktet më interesante për trupin e njeriut

28/02/2019

Nëse mendoni se organet tona të brendshme janë të afta vetëm për frymëmarrje, lëvizje dhe përpunim të ushqimit, atëherë do ta ndryshoni krejtësisht mendimin tuaj ... Read More

Zbulohen 30 spiunët e ish-Sigurimit në Shqipëri

13/02/2019

Autoriteti i Dosjeve në Shqipëri tha se me zgjedhjen në organet e larta të drejtësisë janë verifikuar 294 kandidatë, nga të cilët 5 individë kanë ... Read More

Ministri Mustafa kërkon vazhdimin e respektimit të Ligjit për Barazi Gjinore

11/02/2019

Ministria e Punëve të Brendshme e Kosovës bashkë me organet e saj është e përkushtuar të ndërmarrë të gjitha veprimet ligjore për të ofruar siguri ... Read More

Ahmeti: Do konsultoj organet partiake për presidencialet

09/02/2019

9 Shkurt 2019 / 17:11 Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti do ti ftojë organet partiake për të vendosur nëse do të garojnë me kandidat të ... Read More