Tag: organi

Përfitimet e shumta shëndetësore të djersitjes

18/08/2019

Lëkura juaj është organi më i gjatë i trupit tuaj, dhe luan rol të rëndësishëm njëjtë sikur organet tjera trupore. Këtu gjeni disa përfitime shëndetësore, ... Read More

Këto janë 20 ushqimet që do të mbajnë mëlçinë tuaj të shëndetshme

20/07/2019

Mëlçia juaj është një nga gjëndrat më të rëndësishme dhe organi i dytë më i madh në trup. Funksionon pa pushim.Ky organ 1.4 kg ndihmon ... Read More

OShP dhe ambasada britanike me memorandum për ngritje të transparencës publike

25/04/2019

Organi Shqyrtues i Prokurimit (OShP) dhe Ambasada e Mbretërisë së Bashkuar, kanë nënshkruar memorandum mirëkuptimi, që ka për qëllim ngritjen e transparencës, përgjegjësisë dhe llogaridhënies ... Read More

Këshilli i Prindërve të Komunës së Prishtinës bën thirrje që javën e ardhshme të mbahet mësimi

30/03/2019

Këshilli i Prindërve i Komunës së Prishtinës, si organi më i lartë përfaqësues i prindërve të Komunës së Prishtinës, kanë shprehur pakënaqësinë e tyre për ... Read More

Këto shenja në lëkurë tregojnë se keni probleme serioze me shëndetin

19/03/2019

Lëkura është organi më i madh i trupit tuaj, kështu që nuk është shumë e çuditshme që shumë sëmundje të brendshme mund të shkaktojnë ndryshime ... Read More

Shtatë rregullat e reja të futbollit: Prej lojtarëve e trajnerëve deri tek gjyqtarët

05/03/2019

Kongresi i Bordit Ndërkombëtar të Futbollit (IFAB), organi i vetëm i FIFA-s që mund të ndryshojë rregullat e lojës së futbollit, ka propozuar grupin e ... Read More

Qeveria sot do të diskutojë për ndryshimet kushtetuese

08/10/2018

Qeveria ka thirrur mbledhje urgjente per orën 16.00. Siç njoftojnë nga organi ekzekutiv pikë e vetme e rendit të ditës do të jetë fillimi i ... Read More

Debat për kontrollin e jashtëm të policisë

29/03/2018

29 March 2018 / 16:39 Krijimi i një mekanizmi ose organi të jashtëm për kontroll të punës së policisë do të luaj rol të rëndësishëm ... Read More