Tag: organizëm

Si ta dalloni aneminë e shkaktuar nga mungesa e hekurit, ushqimet që ju duhen

13/02/2020

Anemia si pasojë e mungesës së hekurit në organizëm manifestohet me një sërë simptomash. Ndjesia e lodhjes pas gjumit, e të ftohtit të vazhdueshëm, ethet ... Read More

Depresioni, një nga efektet negative të sheqerit në organizëm

06/01/2020

Fakti që sheqeri ka një ndikim negativ në organizëm, nuk përbën më lajm. Prania e tij ka lidhje të drejtpërdrejtë me mbipeshën, diabetin dhe sëmundjet ... Read More

Përbërësi i gjetur në avokado ju mbron nga diabeti

12/11/2019

Një molekulë yndyrore, e gjetur në avokado e forcon efektin dhe funksionimin e insulinës në organizëm, shkruan MedicalNews, transmeton Express.Avokadot përpos që janë një ushqim ... Read More

Mungesa e kalciumit në organizëm, shenjat paralajmëruese

29/10/2019

Kalciumi luan një rol thelbësor në organizëm. Rënia e nivelit të tij është një problem shëndetësor që shoqërohet me komplikacione të rënda për jetën. Ka ... Read More

12 thelpinj hudhra dhe barku juaj i fryrë do të zhduket menjëherë

24/10/2019

Pesha e tepërt tek çdo organizëm shoqërohet me shtimin e sasisë së yndyrës apo dhjamit, sidomos në pjesën e barkut apo zonën abdominale. Një problem ... Read More

Receta me 12 thelpinj hudhra për largimin e peshës së tepërt

15/08/2019

Pesha e tepër tek çdo organizëm shoqërohet me shtimin e sasisë së yndyrës apo dhjamit, sidomos në pjesën e barkut apo zonën abdominale.Një problem ky, ... Read More

Hudhër dhe limon, bën mrekulli me trupin tuaj! Përdoreni vetëm për 40 ditë dhe efektet janë të papara

12/08/2019

Kura me limon dhe hudhër është efikase në eliminimin e depozitave të yndyrës në organizëm. Këto përbërës ulin kolesterolin e keq dhe pakësojnë numrin e ... Read More

​Hekuri, i mirë për zemrën – por sasia e tepërt e tij shkakton dëme

18/07/2019

Sasia e mineralit të hekurit që marrim në organizëm përmirëson shëndetin e zemrës, por sasitë e tepërta mund të kenë efekte të dëmshme në trup, ... Read More

Hudhra dhe limoni, bën mrekulli me trupin tuaj! Përdoreni vetëm për 40 ditë dhe efektet janë mahnitëse

27/06/2019

Kura me limon dhe hudhër është efikase në eliminimin e depozitave të yndyrës në organizëm. Këto përbërës ulin kolesterolin e keq dhe pakësojnë numrin e ... Read More

Ju bien flokët, ju mpihen duart apo keni ngërçe në stomak, lexo çka po ndodh me trupin tënd

10/06/2019

Mënyra e sotme e ushqimit lehtë mund të çojë deri në mungesën e vitaminave në organizëm, qoftë të mos hani sasi të mjaftueshme të artikujve ... Read More

Ky është minerali kryesor për dobësim: Do të shkrini gjashtë herë më shumë kilogramë gjatë dietës

27/03/2019

Mungesa e këtij minerali në organizëm i jep sinjal trurit që trupi nuk merr mjaft ushqim! Femrat të cilat marrin kalcium si shtesë ushqimi mund ... Read More

Ripërtërini mushkëritë me ndihmën e këtyre ushqimeve: Artikujt të cilët pastrojnë trupin nga nikotina!

07/03/2019

46 minuta më parë / E përditësuar 0Shares Me futjen e nikotinës në organizëm, trupi humb lëngun e nevojshëm dhe shumë shpejt dehidratohet Për ta ... Read More