Tag: organizuar

Instituti ATOMI certifikoi dhe shpërbleu më të suksesshmit e Garës Ndërkombëtare të Matematikës Kangaroo 2019 në Kosovë

25/05/2019

Instituti ATOMI për herë të tretë e ka organizuar Garën Ndërkombëtare të Matematikës Kangaroo në Kosovë, e cila është mbajtur më 23 mars 2019, me ... Read More

Kërkohet ligj për Referendum

22/05/2019

Komisioni për Legjislacion ka organizuar një dëgjim publik për Projektligjin për Referendum, ku u tha se ai është i nevojshëm, për arsye se duhet të ... Read More

Korridori i krimit të organizuar në Ballkan, bënë pjesë edhe Kosova

21/05/2019

Iniciativa Globale Kundër Krimit të Organizuar në gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor ka publikuar raportin mbi funksionimin e grupeve kriminale që kontrollojnë një korridor, i ... Read More

Dy të arrestuar në protestën e organizuar nga Vetëvendosje në Tiranë

08/05/2019

Lëvizja Vetëvendosje qendra në Shqipëri, ka njoftuar se policia ka arrestuar dy protestues në protestën e organizuar kundër ardhjes së presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç ... Read More

Haradinaj: Në Berlin shkova pa kushte, atje më vendosën kushte

08/05/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në tryezën e organizuar nga Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) me temë “Dialogu Kosovë-Serbi pas Samitit të Berlinit”, ka thënë ... Read More

Haradinaj, gjeneralit Timothy Orr: Në Kosovë, gjithmonë jeni në shtëpinë tuaj

07/05/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë fjalës së tij në pritjen lamtumirëse organizuar për Komandantin e Gardës Kombëtare të Iowa-s, Gjeneralmajor, Timothy Orr, tha se ... Read More

Haradinaj në Pejë: Na ndihmoi Zoti, NATO dhe Amerika

05/05/2019

Kryeministri Ramush Haradinaj në tubimin përkujtimor të organizuar në Pejë në Ditën e Dëshmorëve ka folur për vitin 1999 atëherë kur Peja ishte e shkatërruar ... Read More

Analistët komentojnë kritikat e presidentit Thaçi ndaj shteteve të QUINT-it

01/05/2019

Dy ditë pas Samitit të Berlinit të organizuar nga kancelarja gjermane Angela Mercel dhe presidenti francez, Emmanuel Macron, në përpjekje për t’u dhënë shtytje proceseve ... Read More

Macron, Kosovës dhe Serbisë: Hiqni dorë nga emocionet gjatë dialogut

29/04/2019

Samiti i Berlinit që po mbahet sot në Berlin është organizuar nga nikoqiri, kancerlarja Angela Merkel dhe presidenti i Francës Emanuel Macron. Presidenti Macron në ... Read More

Kosnett: Kosova ka ligje të shëndosha por institucionet shpërfillin vendimet e gjykatave

25/04/2019

  Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett në diskutimin e organizuar nga lëvizja FOL, ka folur për forcimin dhe sundimin ... Read More

Kosnett: Kuvendi u dha përfitime veteranëve të rremë, por a do të mund t’ua jap të njëjtat edhe viktimave të dhunës seksuale

25/04/2019

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett në diskutimin e organizuar nga lëvizja FOL, ka folur për statusin viktimave të dhunës ... Read More

N’Golo Kante vishet si ‘Batman’, kjo është arsyeja

24/04/2019

David Luiz më 22 prill ka festuar ditëlindjen e 32-të. Mbrojtësi i Chelsea për ditëlindjen e tij, ka organizuar një ndejë me miqtë e tij ... Read More