Tag: origjinë

Rita Ora mesazh për vajzat: Mund t’ja dilni, unë bëj çdo ditë sakrifica

12/10/2020

Këngëtarja me origjinë shqiptarë Rita Ora ka dhënë një mesazh për të gjitha vajzat në botë. Me anë të një video, Rita shprehet se çfarëdolloj ... Read More

Bebe Rexha flet për personin që i ka rrëmbyer zemrën: Mendoj se është i duhuri

10/10/2020

Këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare Bebe Rexha në një intervistë për “Entertainment Tonight” ka folur për partnerin  e saj të ri Keyan Safyari. Romanca ... Read More

Rita Ora ‘çmend’ mediat angleze/ Këngëtarja topless në Ibiza

02/08/2020

Rita Ora është duke shijuar pushimet në Ibiza. Këngëtarja me origjinë shqiptare është së bashku me të dashurin dhe miqtë e saj. Por pas fotove ... Read More

Facebook fshin qindra llogari joautentike

05/10/2019

Gjiganti i teknologjisë deklaron se ka fshirë 443 llogari Facebook-u, 125 Instagram-i si dhe 200 faqe dhe 76 grupe me origjinë nga Emiratet e Bashkuara ... Read More

Nëse e shikoni këtë insekt në shtëpi, mos e vrisni

20/09/2019

Dyzetkëmbëshi Kleopatra është një arthropod i verdhë gri i familjes së njëmijëkëmbëshit dhe centropodëve. Me origjinë nga rajoni i Mesdheut, më pas u përhap në ... Read More

Pjeshka, fruti magjik i lëkurës dhe shëndetit

17/06/2019

Pjeshkat janë fruta, të cilat kanë origjinë nga Kina përafërsisht 8000 vite më parë. Krahas shijes së tyre të mirë, ato kanë shumë përbërës, të ... Read More

Gjykata e Tiranës lë në burg 26-vjeçarin nga Kosova, që ishte në kërkim nga INTERPOL-i

21/05/2019

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën e sigurisë arrest me burg për shtetasin me origjinë nga Kosova, Shkëlqim Kastrati i arrestuar dy ditë më parë ... Read More

Thaçi: Nëse s’arrijmë marrëveshje këtë vit me Serbinë, e humbim një dekadë

02/05/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, thotë se tarifa e vendosur për produktet me origjinë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, nuk do të hiqet. Në ... Read More

“Në Itali s’ka drejtësi”, shqiptarja i vë flakën vetes në gjykatën e Riminit

02/04/2019

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Rimini të Italisë, ku një 58 vjeçare me origjinë shqiptare i ka vënë zjarrin vetes në ambientet e ... Read More

Arrestohet me 120 kg drogë kosovari, ndërmjetës i grupit ndërkombëtar të trafikut

30/03/2019

Një 41 vjeçar me origjinë nga Kosova ka përfunduar në prangat e policisë italiane. Qerim Lumi, banues në Treviso. Ai ishte shpallur në kërkim në ... Read More

Mesut Ozil i dorëzon ftesën Erdoganit për në dasmën e tij

16/03/2019

Ylli i futbollit gjerman me origjinë turke Mesut Ozil u takua me Presidentin Rexhep Tajip Erdogan, në aeroportin “Ataturk” në Stamboll. Gjatë takimit të tyre, ... Read More

Dita e Verës, çfarë simbolizon festa pagane e ballokumeve?

14/03/2019

Dita e Verës është një festë pagane me origjinë të lashtë. Festimi kryhet në nderim të natyrës së bukur shqiptare dhe bimësisë që merr jetë ... Read More