Tag: Pacolli

Pacolli i shkruan Mogherinit: Jemi të shqetësuar me sjelljet e Beogradit, BE-ja të ndërhyjë

27/05/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh edhe Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli i ka shkruar letër përfaqësuese së Lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mogherinit. Përmes ... Read More

Këshilltari i Behgjet Pacollit tregon pse iu refuzua kërkesa Marko Gjuriqit për ta vizituar Kosovën

18/05/2019

Këshilltari i ministrit të Jashtëm Behgjet Pacolli, Jetlir Zyberaj ka theksuar se Kosova e respekton plotësisht marrëveshjen e Brukselit, dhe nuk do të pranojë provokime ... Read More

Pacolli ka dy lutje para rifillimit të dialogut me Serbinë

11/05/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka bërë dy lutje për spektrin politik në Kosovë në prag të fillimit të ... Read More

Pacolli kërkon reagim ndërkombëtar pas mbajtjes së paradës ushtarake në Serbi

10/05/2019

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli ka reaguar pas mbajtjes së paradës ushtarake në Serbi. Pacolli ka thënë se Serbia duhet të ... Read More

Pacolli thotë se Thaçi po i mashtron shqiptarët e Luginës me idenë e tij për bashkimin me Kosovën

08/05/2019

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Vetëvendosjes, Fitore Pacolli ka kritikuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, sipas deputetes, Thaçi po bën lojëra me ... Read More

Labinot Tahiri reagon pas largimit të Rrahim Pacollit: Ka njerëz që duan ta rrënojnë AKR-në

06/05/2019

Deputeti i Aleancës Kosova e Re, Labinot Tahiri ka reaguar pas dorëheqjes që ka dhënë Rrahim Pacolli nga pozita që ai mbante si Sekretar Organizativ ... Read More

Pacolli në iftarin e parë pret gjeneralin amerika timothy Orr

06/05/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli ka pritur sonte mysafir gjeneralin amerikan Timothy Orr dhe delegacionin nga shteti amerikan i Iowa-s. Pacolli, ... Read More

Pacolli: Zyrtarët serbë që mohojnë krimet e kryera në Kosovë do të shpallen persona non-grata

05/05/2019

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka reaguar pas deklaratës së homologut të tij serb Ivica Daçiq, i cili ka mohuar masakrën e Reçakut ... Read More

Në shtator përurohet Ambasada e Kosovës në Katar

02/05/2019

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka takuar ambasadorin e Katarit në Shqipëri, jo-rezident për Kosovë, Ali Bin ... Read More

Pacolli: Haradinaj u përball me presion për pezullim të taksës, edhe nga amerikanët

02/05/2019

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, gjatë raportimit para Komisionit për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike ka deklaruar se kryeministri i Kosovës, ... Read More

Pacolli nervozohet në komision kur pyetet për Enrike Rajs

02/05/2019

Raportimi i ministrit të Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, para komisionit për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike ka qenë mjaftë i tensionuar dhe ... Read More

Ministrat Pacolli dhe Matoshi raportojnë para komisioneve

02/05/2019

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli dhe ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, pritet të raportojnë sot para komisioneve të ndryshme në ... Read More