Tag: pagat

“Nuk fitojmë të gjithë sa CR7”, komenti epik i portierit që luan në Serie B

26/03/2020

Kur flitet për pagat e futbollistëve, menjëherë mëndja shkon te Lionel Messi apo Cristiano Ronaldo si dhe te dhjetra miliona euro që ata arkëtojnë në ... Read More

Pagat e 13 liderëve të botës, Trumpi 1 dollar në vit

08/11/2019

Pagat e njerëzve të tjerë gjithmonë nxisin kuriozitet, madje as miqtë nuk hezitojnë t’ju tregojnë apo t’ju pyesin për të. Megjithatë, pagat e presidentëve dhe ... Read More

Qyteti që ka pagat më të larta…

23/05/2019

Qyteti në bregun perëndimor të Shteteve të Bashkuara kryeson renditjen për pagat më të larta dhe të ardhurat e mbetura në dispozicion pas qirasë, sipas ... Read More

Shqiptarët dembelë, mbi 31% të gatshëm për punë nuk punojnë

10/05/2019

Pagat më të ulëta në Europë e rajon, rendja drejt emigrimit dhe të ardhurat që marrin nga të afërmit jashtë, duket se i mbajnë shqiptarët ... Read More

Bllokimi i KQZ-së, punëtorët e subjekteve politike mbesin pa paga prej dy muajsh (Video)

22/02/2019

Këtë vit, punëtorët në administratë dhe grupe parlamentare të partive politike, nuk i kanë marr pagat ende. Për mos marrja e dy pagave deri më ... Read More

Pagat e larta në sektorin publik dhe të ardhurat e ulëta për të varfërit

09/02/2019

Pagat më të larta në Kosovë dhe të ardhurat e ulëta në kategorinë sociale e të pensioneve, po konsiderohet se është një dallim mjaft i ... Read More

Gjyqtarëve dhe prokurorëve nuk iu ulen pagat

02/02/2019

Prokurorëve dhe gjyqtarët të Kosovës nuk do iu ulen pagat e tyre. Kjo pasi deputetët e Kuvendit të Kosovës, votuan pro propozimit që të mos u ... Read More

Pagat në ndërmarrjet publike nezin debatin për Projektligjin e pagave

02/02/2019

Teksa po shqyrtohet Projektligji për pagat në sektorin publik, në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, pati debat për pragun e pagës dhe çështjen ... Read More

Ismaili: Me Ligjin për pagat janë plotësuar kërkesat e mjekëve

02/02/2019

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili ka thënë se me  Projektligjin për pagat kërkesat e mjekëve janë plotësuar. Këtë deklaratë Ismaili e bëri në një prononcim ... Read More

Tahiri i quan degraduese rekomandimet për pagat e gjyqtarëve dhe prokurorëve

01/02/2019

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri është shprehur i zhgënjyer me propozimet për pagat e gjyqtarëve dhe prokurorëve, që Komisioni për Administratën Publike, Qeverisje Lokale dhe ... Read More

Shërbimit Korrektues kundër Projektligjit për paga

31/01/2019

Sindikata e Shërbimit Korrektues të Kosovës ka reaguar lidhur me Projektligjin për pagat, duke thënë se nëse nuk janë të përfshirë ashtu siç iu kanë ... Read More

Sipas Projektligjit të ri, sa janë pagat në FSK, Polici të Kosovës dhe Shërbimin Zjarrfikës të Kosovës? (Infografikë)

24/01/2019

Këto ditë po flitet shumë për Ligjin për pagat, pas pakënaqësive  të shumë sindikatave. Më poshtë janë dhënë planifikimet në këtë ligj të pagave, të ... Read More