Tag: Pajaziti”

Të hënën, marsh protestues në mbeshtetje të të mbijetuarve të dhunës seksuale

19/05/2019

Nesër (e hënë), në orën 12, në sheshin “Zahir Pajaziti”, në Prishtinë, do të mbahet marsh protestues për mbështetjen e të Mbijetuarve të Dhunës Seksuale ... Read More

Pesë kandidatë për rektor të Universitetit të Prizrenit

05/05/2019

Ismet Temaj, Kadri Kryeziu, Naser Pajaziti, Bekim Berisha dhe Hamdi Hoti, janë në garë për rektor të Universitetit “Ukshin Hoti” në Prizren. Kandidati Kadri Kryeziu ... Read More

Zenun Pajaziti kërkon që ministria e Diasporës të bartet në Gjilan

15/04/2019

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Zenun Pajaziti, ka kërkuar sot në seancën plenare që Ministria e Diasporës të zhvendoset nga Prishtina në qytetin e ... Read More

Llapi ndalet nga Ballkani

16/03/2019

Llapi dhe Ballkani kanë ndarë pikët në stadiumin Zahir Pajaziti pasi kanë luajtur baras 1-1. Ballkani e nisi më mirë ndeshjen dhe vetëm pas pesë ... Read More

Pajaziti paralajmëron zgjidhje për taksën ndaj Serbisë

03/02/2019

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Zenun Pajaziti, ka bërë me dije se partnerët e koalicionit qeverisës, në koordinim ... Read More

Regjisori amerikan bën film dokumentar për Zahir Pajazitin

01/02/2019

Imagjino të jesh një djalë 14-vjeçar me mbiemrin Pajaziti sot, që jeton të njëjtën jetë bujqësore në fshatin Orllan sikurse që jetoi i afërmi i ... Read More

Thaçi flet për takimin me liderët dhe ambasadorin amerikan: Nuk ka individ e as agjendë ditore që sfidon partneritetin me SHBA-të

31/01/2019

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi pas homazheve te shtatorja e heroit Zahir Pajaziti ka folur për takimin e sotëm me liderët politik në vend, Ramush ... Read More