Tag: Pajazitit

Haradinaj nderon dëshmorët e Prishtinës

18/04/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë homazhe te shtatorja e Zahir Pajazitit, dhe të varrezat e dëshmorëve në Velani, transmeton Telegrafi. Ai, ka thënë ... Read More

Bashkëluftëtari i Pajazitit: Vrasjen e Zahirit e ndihmuan njerëzit e tij (Video)

31/01/2019

Muaj më parë bashkëluftëtari i Zahir Pajazitit, Fadli Begu pati rrëfyer në RTV Dukagjini, për aktivitetin e heroit, ku ndër të tjera tha se vrasjen ... Read More

Selimi: Duhet të hetohet mbi vrasjen e heronjve Pajaziti, Zejnullahu e Hoxha

30/01/2019

Deputeti i lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, ka thënë se rasti i vrasjes së Zahir Pajazitit, Hakif Zejnullahut dhe Edmond Hoxhës do të duhej të hetohej ... Read More

Familja Knushi fal gjakun e djalit në praninë e Haradinajt

30/01/2019

Në shënimin e 22 vjetorit të rënies së heronjve të kombit Zahir Pajazitit, Edmond Hoxha e Hakif Zejnullahu një familje ka vendosur që të fal ... Read More