Tag: pajisje

Disa prej aparateve që edhe pse nuk i përdorni konsumojnë energji

28/05/2020

Ju mendoni se duke mos i shfrytëzuar, nuk po harxhoni energji, por në fakt e keni gabim. Disa pajisje vazhdojnë të harxhojnë energji edhe pasi ... Read More

Mjekët zbulojnë metodën e re për të gjetur shkakun e diarresë brenda 1 orë

04/12/2019

Një lloj pajisje portative vendoset në shtratin e pacientit për të analizuar mostrat dhe për të dhënë një rezultat. Testi thuhet se ishte aq i ... Read More

Google dhe ekipi i tij luftojnë aplikacionet “qëllimkëqija”

12/11/2019

Partneriteti i ri quhet App Defense Alliance, dhe pritet të mbrojë mbi 2.5 miliardë pajisje që funksionojnë duke përdorur sistemin operativ Android. Numri i madh ... Read More

Përdorimi i këtyre pajisjeve në kuzhinë shkakton probleme me mëlçinë dhe kolesterinën

08/11/2019

Ekspertët kanë paralajmëruar njerëzit, të mos përdorin pajisje plastike të kuzhinës, sidomos gjatë kohës kur janë duke gatuar ushqime të ngrohta.Shkencëtarët kanë treguar se shumica ... Read More

Karakteristika të çmendura të fshehura në pajisjet ushtarake

11/10/2019

Njerëzit kanë projektuar pajisje për mijëra vjet dhe disa kanë karakteristika që me të vërtetë ishin jashtë kutisë Nga veshjet e padukshmërisë, deri te ekzoskelatet ... Read More

Njeriu që habiti tërë Londrën, u ngjit në maje të rrokaqiellit 95-katësh pa ndonjë pajisje mbrojtëse

09/07/2019

Kalimtarë të shumtë rasti mbetën të habitur, kur panë një burrë pa ndonjë pajisje mbrojtëse duke u ngjitur në maje të njërës nga ndërtesat më ... Read More

Pajisja e re pa tela që ua dërgon njoftimin se kur duhet urinuar

02/05/2019

Një pajisje që montohet në bark, e cila tregon se kur është fshikëza e mbushur, mund t’iu ndihmojë njerëzve që kanë problem me mbajtjen e ... Read More

Çfarë duhet të bëni nëse qëndroni para kompjuterit?

07/04/2019

Kompjuteri tashmë është një pajisje teknologjike e cila është e lidhur ngushtë me punën në kohët e sotme. Përdorimi i tij shpesh sjell probleme të ... Read More

Para-porositë e Galaxy Fold do të fillojnë më 26 Prill

25/03/2019

Samsung Galaxy Fold është një pajisje interesante dhe duket sikur ka potencial për të sjellë një epokë të re të dizajnit dhe funksionalitetit të telefonave. ... Read More

Samsungu prezanton tabletin me shumë stil dhe funksione Galaxy Tab S5e (Foto)

19/02/2019

I ndërtuar për argëtim dhe konektivitet, Galaxy Tab S5e sjell funsionet smart në një pajisjë më të hollë dhe të lëhtë. Samsung Electronics Co, prezanton ... Read More

Microsoft paralajmëron një pajisje misterioze për në fund të muajit (Video)

11/02/2019

Nëpërmjet një instalacioni të çuditshëm, Microsoft la bërë të ditur se do ta lansojë një pajisje misterioze për në fund të muajit. Gjithçka që dihet ... Read More

‘Ndryshim i jetës’: Shpiket pajisja që kthen mendimet në fjali

30/01/2019

Shkencëtarët kanë ndërtuar një pajisje që do iu vijë në ndihmë njerëzve që nuk flasin Krijimi është shpallur si “ndryshim i jetës” për ata që ... Read More