Tag: pajisjet

Kështu do të duket Huawei P40 Pro

02/01/2020

Në mars Huawei do të prezantojë pajisjet e saj të reja të larta. Leakers tregon një dizajn se si do të duket telefoni inteligjent. Por ... Read More

Kërkohen hulumtime më të mëdha për të gjetur pajisjen që lidh trurin me kompjuter

12/09/2019

Pajisjet që bashkojnë makinat me trurin e njeriut duhet të hetohen, ka thënë një studim.Në të ardhmen, “njerëzit mund të bëhen telepatik në një farë ... Read More

Detaje në prag të lansimit të iPhone të ri

27/08/2019

Shtatori është shumë afër dhe ky mendohet të jetë muaji, kur Apple sjellë pajisjet e reja teknologjike, në mesin e të cilave edhe iPhonë të ... Read More

Shenjat që tregojnë se telefoni juaj po përgjohet

04/06/2019

Celularët, sidomos ata smart janë lehtësisht të përgjueshëm në ditët e sotme. Me metodat ose pajisjet e duhura ju mund të bini pre e përgjimit. ... Read More

Dogana dhe Policia Financiare, pa pajisje për masën e përgjimit

22/03/2019

22 Mars 2019 / 14:57 Drejtoria e Doganave dhe Policia Financiare akoma nuk kanë pajisjet e nevojshme për të pranuar sinjalin nga Agjencia Teknike Operative ... Read More

Apple planifikon të prodhojë iPad me çmime më të lirë (Foto)

10/03/2019

Shfrytëzuesve të iPad Pro, po iu pëlqen shumë formatin që kanë pajisjet, performanca e lartë dhe Face ID – megjithatë, nuk po iu pëlqen, që ... Read More

Samsung pritet të shes 40-45 milionë njësi Galaxy S10

07/03/2019

Sipas një raporti të së martës, regjistrimet për pajisjet Samsung Galaxy S10 në Korenë e Jugut kanë rënë, së bashku me shitjet e pajisjeve paraardhëse. ... Read More

AirPod 2 mund të lansohen në ngjarjen e 29 marsit të Apple

01/03/2019

Apple pritet të organizoj një ngjarje në fund të marsit dhe një nga pajisjet që mund të prezantohet është AirPod të gjeneratës së dytë. Ndërsa ... Read More

Galaxy S10 me procesorin Snapdragon performon më mirë se modeli me Exynos

27/02/2019

Siç shumë ndoshta e dinë deri tani, pajisjet kryesore të Samsung zakonisht nisen me dy procesorë të ndryshëm, në varësi të tregut. Disa tregje do ... Read More

Seria Huawei P30 do të lansohet më 26 mars, sjell një përmirësim të madh në kamerë

19/02/2019

Ndërkohë që kompanitë më të njohura të telefonave po përgatiten të njoftojnë pajisjet e tyre të gjeneratës së ardhshme në Mobile World Congress (MWC) 2019 ... Read More

Thaçi: Ushtria e Kosovës do t’i ketë armët amerikane

05/02/2019

Presidenti Hashim Thaçi ka deklaruar se teknologjia e pajisjet që do t’i përdorin ushtarët e Kosovës do të jenë amerikane. Ai përmes një postimi në ... Read More

Ora e ardhshme e Samsung, Galaxy Sport, shfaqet në imazhet konceptuale

04/02/2019

Samsung do të zbulojë pajisjet Galaxy S10 në ngjarjen e tyre Unpacked më 20 shkurt, por pritet gjithashtu të njoftohet edhe një pasues i orës ... Read More