Tag: paktë

Ushqimet e shëndetshme

24/02/2020

Kur përjetojnë një gjendje të rënduar mendore dhe shpirtërore, nuk janë të paktë njerëzit që drejtohet te ushqimi si një mënyrë për t’u ndjerë më ... Read More

Stop “helmimit” me antibiotikë

05/04/2019

Antibiotikët tek ne përdoren sikur aspirinat. Mjafton të keni rrjedhje të paktë nga hunda, që teshtitja apo dhimbja e kokës të ju bëj nervoz, dhe ... Read More

Bashkëpunimi i ri i Rita Orës promovohet në “Times Square”, në New York

16/03/2019

Tashmë nuk janë të paktë emrat shqiptarë që po promovohen në ‘billboard’-et e New Yorkut. Nominimet për “Grammy” të Dua Lipës dhe Bebe Rexhës u ... Read More

Vajza e këngëtares Safete Mustafa, Elsa Hoti është gati për debutim në muzikë

22/02/2019

Jo të paktë janë emrat e sotëm në muzikë, të cilët talentin e kanë trashëguar nga prindërit e tyre muzikantë. E tillë është Elsa Hoti, ... Read More

Njihuni me shqiptaren e parë që punon për Facebook, Tina Ferati

13/02/2019

Jo të paktë janë numri i shqiptarëve që kanë korrur sukses jashtë vendit me punën dhe talentin e tyre. E tillë është Florentina Ferati nga ... Read More

Reus vazhdon ta mbajë premtimin: Kurrë nuk do të më shihni me fanellë të Bayernit

20/01/2019

Marco Reus është ndër lojtarët e paktë në Gjermani që ka mundur t’i rezistojë ofertave të Bayernit. Gjiganti gjerman e kishte kërkuar yllin e Dortmundit ... Read More

Gjetja e verërave prehistorike në shpellë habit shkencëtarët (Foto)

19/01/2019

Të gjithë e dinë se disa verëra sa më të vjetra të jenë, aq më të mira janë, por të paktë janë ata që do ... Read More