Tag: paku

Haradinaj: Në bazë të sondazheve, AAK e ka 20 për qind të elektoratit (Video)

16/05/2019

  Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se sipas sondazheve popullore partia e tij ka së paku 20 deputetë. Haradinaj, në “Debat Plus” në RTV Dukagjini, ... Read More

Qeveria e Shqipërisë u ka borxh 1.5 miliard euro bizneseve

02/05/2019

Në fund të 2017, për herë të parë së paku nga 2013-ta qeveria e Shqipërisë ka detyrime ndaj të tretëve më shumë se sa të ... Read More

Gjashtë trajtat e përbashkëta të tradhtarëve

23/04/2019

Ndonjëherë, njeriu nga i cili më së paku e presim të na tradhtoj dhe të na thyej zemrën, faktikisht përfundon duke na lënduar më së ... Read More

Ky do të jetë destinacioni i ri i Arjen Robben

23/04/2019

Pas 300 ndeshjeve, 140 golave dhe së paku 18 trofe të fituar, Arjen Robben po i jep fund aventurës në futbollin evropian. Arjen Robben ka ... Read More

Zidane nuk e do më këtë lojtar te Real Madrid

17/04/2019

Zinedine Zidane do t’i largojë së paku tre lojtarë nga Real Madrid në afatin kalimtar veror. Zinedine Zidane dëshiron t’i largojë disa lojtarë, në mënyrë ... Read More

“Amnistia ndikon në rritjen e vjedhjeve”

16/04/2019

Alsat 2019-04-16T15:27:51+02:00 24 orët e fundit janë shënuar së paku 3 vjedhje, 2 prej të cilave në kryeqytet dhe një në Dibër. Pos plaçkitjes së ... Read More

Këpurdhat janë të mira për funksionimin e trurit

12/04/2019

Ngrënia e këpurdhavë së paku dy herë në javë, mund të parandalojë çrregullimet që vijnë si rezultatet i problemeve mentale me moshë Antioksidanti i cili ... Read More

“Kujtime për Kujtimin”, rrëfimi i familjarëve për ish deputetin e ndjerë të Kuvendit të Kosovës (Video)

08/04/2019

“Kur të vij ajo ditë e fundit, në tespihun e jetës sime. Ju lus: Më varrosni në këmbë!  Së paku atje do të qëndroj vertikalisht, ... Read More

E rrallë: 73 vjeçari thyen rekord botëror në futboll

06/04/2019

Vitet janë veç numra. Këtë së paku mund ta thotë Itzhak Hayk, i cili edhe pse po i afrohet moshës 74 vjeçare, po vazhdon të ... Read More

Gjendja me zjarret edhe më tej alarmante

31/03/2019

Alsat 2019-03-31T15:28:15+02:00 Zjarrfikësit dhe aeroplanët e Drejtorisë për mbrojtje dhe shpëtim, vazhdojnë të luftojnë me së paku 10 zjarre aktive. Përkundër zotimeve të djeshme të ... Read More

Edhe vajza e Mozzik vishet shtrenjtë, e tëra në Gucci

22/03/2019

Mozzik duket se po përkujdeset që edhe vajza e tij të jetë me stil. Kështu së paku duket nga imazhet e publikuara në Instagram, ku ... Read More

Së shpejti do të krijohet Liga e Veteranëve

11/03/2019

Federata e futbollit të Kosovës po mendon që ta krijojë Ligën e Veteranëve. Kështu së paku ka lajmëruar faqja zyrtare e shtëpisë më të madhe ... Read More