Tag: palestër

Kur është koha më e mirë të shkoni në palestër

30/11/2019

Përgjithësisht kemi dëgjuar se orari më i mirë për të bërë palestër, vrap ose stërvitje është mëngjesi, pasi në orët e para të ditës ka ... Read More

Ngritja e peshave të rënda në punë e rrezikon shëndetin e zemrës

12/11/2019

Një hulumtim i ri sugjeron, se ngritja e peshave shumë të rënda në punë apo edhe në palestër, në mënyrë të vazhdueshme mund të ketë ... Read More

Ja pse duhet të ndalojmë së gjykuari vajzat që shkojnë me grim në palestër

07/10/2019

Nuk është aspak e pazakontë që t’i shohim vajzat e gratë në palestër të grimuara teri në maksimum! Mirëpo shumë gra përballen me gjykim dhe ... Read More

9 Ushtrime që do të forcojnë të pasmet dhe këmbët tuaja pa shkuar në palestër

19/08/2019

Jo çdo vajzë është e gatshme të shkojë rregullisht në palestër pas pune. Ndërkohë, të gjithë duan të jenë të shëndetshëm dhe në formë.Mos hiqni ... Read More

Shenjat që tregojnë se jeni duke ushtruar më shumë se ç’është e nevojshme

30/07/2019

Me presionin e madh për të shkuar në palestër dhe për të qenë aktiv, mund të jetë e vështirë ndonjëherë ta dini se kur jeni ... Read More

5 arsyet pse këtë verë duhet të notoni më shumë

26/06/2019

Nuk ka rëndësi nëse jeni duke bërë palestër gjatë gjithë kohës, benefitet e notit nuk mund të zëvendësohen, shkruan Medical News, transmeton Gazeta Express.Noti ka ... Read More

Keni shkuar në palestër dhe nuk keni humbur peshë?- ja pse

21/06/2019

A keni duke shkuar në palestër vazhdimisht dhe ende nuk keni vërejtur humbje të peshës? Ekspertët thonë se kjo mund të ndodhë për shkak të ... Read More

Arilena Ara në formë të mirë, pozon nga palestra

27/04/2019

Arilena Ara fotografohet në palestër në shoqëri të një personi. Me një postim në Instagram, Arilena Ara tregon një nga mënyrat se si e kalon ... Read More

Përse asnjëherë nuk duhet të vendosni ‘AirPod’ në palestër

21/04/2019

Megjithatë, duket se vendosja e tyre në palestër nuk është një praktikë e lejueshme. Kjo, për shkakun se ato nuk janë të papërshkueshme nga uji ... Read More

Me siguri nuk i dinit, këto janë ushqimet që nuk duhet t’i hani pas palestrës

13/03/2019

Nëse keni marrë iniciativën për të shkuar në palestër keni bërë shumë mirë, por duhet të dini që vetëm kaq nuk mjafton. Diçka tjetër shumë ... Read More

A mund vërtet të na dhembë koka për shkak që kemi pirë kafe edhe kur dhembja është simptomë e sëmundjes së rrezikshme

16/02/2019

Qoftë të jeni në punë, në shtëpi apo në palestër, ndjenja e dhembjes së kokës mund t’ju shpërqendrojë aq shumë dhe t’ju pengojë dhe kryerja ... Read More

Rina kujdeset për fizikun e saj, publikon imazhe nga ushtrimet

14/01/2019

Rina Balaj është e rregullt në palestër, ndërsa këtë e konfirmon edhe përmes imazheve që i publikon në rrjetet sociale. Krahas karrierës muzikore, këngëtarja i ... Read More