Tag: Pallatin

Homazhet për nëntetaren Hasanaj, Rama: Ta kujtojmë gjithmonë

10/05/2019

Kryeministri Edi Rama mori pjesë në homazhet e zhvilluara në Pallatin e Kongreseve për nder të nëntetares Zarife Muharrem Hasanaj, që ra në krye të ... Read More

Homazhe për Dëshmoren e Atdheut, Zarife Hasanaj (Foto)

10/05/2019

Në Pallatin e Kongreseve në Tiranë po zhvillohen homazhe për t’i dhënë lamtumirën e fundit, dëshmores së Atdheut, Zarife Hasanaj, e cila humbi jetën gjatë ... Read More

Ditëlindja e Leka Zogut

05/04/2019

Leka Zogu u lind me 5 Prill 1939 në pallatin mbretëror në Tiranë. Ai ishte djali i vetëm i mbretit Ahmet Zogu dhe mbretëreshës Geraldine. ... Read More

Kongresi i PS-së, fokusi te zgjedhjet lokale, ftohet edhe Fatos Nano

18/03/2019

Kongresi i Partisë Socialiste do të zhvillohet më 23 mars, duke nisur nga ora 10:00, në Pallatin e Kongreseve. Burime nga Kryesia e PS-së, e ... Read More

Salla e madhe në “Pallatin e Rinisë” vazhdon të përdoret si parking, Komuna s’e rinovon

03/03/2019

Janë bërë 19 vjet që kur salla e madhe në “Pallatin e Rinisë” ishte djegur, por edhe pas kaq vitesh kjo sallë po vazhdon që ... Read More

Kosova kërkon triumfin ndaj Rumanisë në ndeshjen parakualifikuese për ‘Eurobasket 2021’

24/02/2019

Sonte (e diel) me fillim nga ora 20:30 në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë, Kosova është nikoqire e Rumanisë në kuadër të Grupit ... Read More

Ambasadori i Kosovës në Hungari, Shpend Kallaba, i dorëzon Letrat Kredenciale presidentit të Hungarisë

06/02/2019

Gjatë një ceremonie protokollare në pallatin presidencial, ambasadori Republikës së Kosovës në Hungari, Shpend Kallaba, i ka dorëzuar Letrat Kredenciale Presidentit të Republikës së Hungarisë, ... Read More

Emrat që kalojnë në natën finale të “Kënga Magjike 2018”

08/12/2018

Sonte (e shtunë) në pallatin e Kongreseve, në Tiran, do të mbahet nata finale e festivalit “Kënga Magjike 2018”. Kjo natë njëherësh shënon përmbylljen e ... Read More

Të arrestuarit për vrasjen e Ivanoviqit sillen në Gjykatë

24/11/2018

Të arrestuarit nën dyshet për vrasjen e Oliver Ivanoviqit, sillen në Pallatin e Drejtësisë nën masa të rrepta të sigurisë. Në vendin e ngjarjes është ... Read More

Klaudia Pepa zbulon si do jetë skena e “Këngës Magjike”: Jam shumë e emocionuar

23/11/2018

Këtë vit është edicioni i 20 i “Këngës Magjike” dhe së shpejti nisin netët finale në Pallatin e Koncerteve. Siç ka lajmëruar Ardit Gjebrea, krah ... Read More

Ahmeti premton rimëkëmbjen e Pallatit të Rinisë

08/11/2018

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti sot ka vizituar Pallatin e Rinisë, e para kjo pas kalimit në pronë komunale. Ahmeti tha se deri në fund ... Read More

Prishtina demolon Cherkaski Mavpyn në Europe Cup

17/10/2018

Z Mobile Prishtina ka shënuar fitore bindës endaj Cherkaski Mavpyt në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve me rezutlat 92-82.  Prishtina e filloi shumë mirë ... Read More