Tag: Pallatin

Nuk ishte e pranishme në premierën e filmit “I love Tropoja”, Ermal Mamaqi ka një mesazh për Elvanën

29/01/2020

Në Pallatin e Kongreseve, po mbahet premiera e filmit të titulluar “I love Tropoja”, të Ermal Mamaqit. Në eventin e shumëpritur janë të pranishëm personazhe të ... Read More

Çifti shfaqet bashkë edhe në event / Rudina “çon” Mark Frrokun në premierën e filmit “I love Tropoja”

29/01/2020

Në Pallatin e Kongreseve, po mbahet premiera e filmit më të komentuar të momentit, “I love Tropoja” nga Ermal Mamaqi. Pjesë e eventit me 5000 ... Read More

Homazhet për nëntetaren Hasanaj, Rama: Ta kujtojmë gjithmonë

10/05/2019

Kryeministri Edi Rama mori pjesë në homazhet e zhvilluara në Pallatin e Kongreseve për nder të nëntetares Zarife Muharrem Hasanaj, që ra në krye të ... Read More

Homazhe për Dëshmoren e Atdheut, Zarife Hasanaj (Foto)

10/05/2019

Në Pallatin e Kongreseve në Tiranë po zhvillohen homazhe për t’i dhënë lamtumirën e fundit, dëshmores së Atdheut, Zarife Hasanaj, e cila humbi jetën gjatë ... Read More

Ditëlindja e Leka Zogut

05/04/2019

Leka Zogu u lind me 5 Prill 1939 në pallatin mbretëror në Tiranë. Ai ishte djali i vetëm i mbretit Ahmet Zogu dhe mbretëreshës Geraldine. ... Read More

Kongresi i PS-së, fokusi te zgjedhjet lokale, ftohet edhe Fatos Nano

18/03/2019

Kongresi i Partisë Socialiste do të zhvillohet më 23 mars, duke nisur nga ora 10:00, në Pallatin e Kongreseve. Burime nga Kryesia e PS-së, e ... Read More

Salla e madhe në “Pallatin e Rinisë” vazhdon të përdoret si parking, Komuna s’e rinovon

03/03/2019

Janë bërë 19 vjet që kur salla e madhe në “Pallatin e Rinisë” ishte djegur, por edhe pas kaq vitesh kjo sallë po vazhdon që ... Read More

Kosova kërkon triumfin ndaj Rumanisë në ndeshjen parakualifikuese për ‘Eurobasket 2021’

24/02/2019

Sonte (e diel) me fillim nga ora 20:30 në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë, Kosova është nikoqire e Rumanisë në kuadër të Grupit ... Read More

Ambasadori i Kosovës në Hungari, Shpend Kallaba, i dorëzon Letrat Kredenciale presidentit të Hungarisë

06/02/2019

Gjatë një ceremonie protokollare në pallatin presidencial, ambasadori Republikës së Kosovës në Hungari, Shpend Kallaba, i ka dorëzuar Letrat Kredenciale Presidentit të Republikës së Hungarisë, ... Read More