Tag: Panucci

Migjen Basha e ‘godet’ shumë keq Panuccin

26/03/2019

Mesfushori i kombëtares së Shqipërisë, Migjen Basha, ka ‘thumbuar’ ish trajnerin Christian Panucci, pas fitores ndaj Andorrës.Basha u kthye në formacionin startues nën urdhrat e ... Read More

Hysaj thotë se Panucci i takon të kaluarës: “Duhet të vazhdojmë para”

24/03/2019

Hysaj kërkon të harrohet Panucci sa më parë dhe të fokusohen për t’i marrë pikët e plota nesër kundër Andorrës.Kapiteni i Kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj, ... Read More

Panucci flet pas shkarkimit

23/03/2019

Christian Panucci nuk është më trajner i Kombëtares shqiptare. Humbja 2-0 me Turqinë, në mbrëmjen e së premtes i kushtoi shumë trajnerit italian. 45-vjeçari largohet ... Read More

Panucci u kap mbrëmë pas ndeshjes me ish-futbollistin e Kombëtares, çfarë i tha?

23/03/2019

Trajneri i Kombëtares, Christian Panucci, u kap pas humbjes me Turqinë, me ish-kapitenin e Kombëtares, Rudi Vata.Duke folur për “RTSH”, Vata e pyeti që italiani ... Read More

Lenjani e paralajmëroi Panuccin: Ti je vetëm kalimtar

23/03/2019

Christian Panucci i ka dhënë lamtumirën Shqipërisë dhe më së shumti kanë përfituar lojtarët të cilët kanë pasur probleme me italianin, veçuar së fundmi Strakosha ... Read More

Panucci refuzoi të përgjigjet për Strakoshën, është optimist për ndeshjen me Turqinë

22/03/2019

Christian Panucci u shfaq optimist para sfidës ndaj Turqisë që do të zhvillohet këtë të premte në “Loro Boriçi” dhe që do t’i japë start ... Read More

Sot i përjashton lojtarët se e humbën fluturimin, por trajneri Christian Panucci i kishte shpëtuar vdekjes për arsyen e njëjtë para 23 vitesh

19/03/2019

Në atë kohë luante për gjigantin evropian, Milanin, ndërsa Christian Panucci, ishte i ftuar në Kombëtaren Olimpike të Italisë. Ishte viti 1996 dhe ai ishte ... Read More

Ftohen lojtarët pa minuta në këmbë, ndërsa injorohet Lenjani – Panuccin si duket nuk e kanë bindur tre golat dhe shtatë asistimet e Ermirit

15/03/2019

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Christian Panucci ka publikuar listën e lojtarëve të grumbulluar për dy ndeshjet e radhës. Shqipëria do të përballet me Turqinë ... Read More

Panucci zbulon emrat e lojtarëve që ka ftuar për ndeshjet me Turqinë dhe Andorrën

14/03/2019

Christian Panucci ka publikuar listën me lojtarët që ka ftuar për ndeshjet e radhës të kombëtares shqiptare. Trajneri i Kombëtares shqiptare ka ftuar 24 lojtarë ... Read More