Tag: paraburgim

Shantazhoi një grua që jetonte jashtë, një muaj paraburgim për të dyshuarin

15/05/2019

Gjykata Themelore në Ferizaj, ka caktuar një muaj paraburgim për të dyshuarin A.K për shantazh. Sipas njoftimit të Gjykatës, i pandehuri A.K, dyshohet se më ... Read More

Një muaj paraburgim për personin që shkaktoi dhunë në familje

30/04/2019

Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar një muaj paraburgim për të pandehurin F.A., për shkak të veprës penale dhuna në familje. Në njoftimin e bërë ... Read More

Një muaj paraburgim dy të dyshuarve për vrasjen në Skenderaj

13/04/2019

Gjykata Themelore në Mitrovicë, ka njoftuar se i ka caktuar masën prej një muaji paraburgim për dy të dyshuarit H.F. dhe K.I. nga fshati Vajnikë ... Read More

Lirohet nga burgu Hysri Peçani të njohur si Burdushi

15/03/2019

Pas katër muajsh qëndrimi në paraburgim, mjekut popullor Hysri Peçani të njohur si Burdushi iu është ndryshuar masa e paraburgimit duke iu zëvendësuar me një ... Read More

Paraburgim prej 30 ditëve për Toni Jakimovskin

14/03/2019

14 Mars 2019 / 20:22 Gjykata vendosi 30 ditë paraburgim për Toni Jakimovskit, ish-shefin e kabinetit të Shasho Mijallkovit dhe për Stevo Manxhovskin, i cili ... Read More

PTHP kërkoi paraburgim për prodhuesin e dyshuar të drogës

13/03/2019

13 Mars 2019 / 11:01 Prokuroria Themelore Publike në Shkup kërkoi paraburgim për 48 vjeçarin në shtëpinë e të cilit janë gjetur droga narkotike. Paraburgimi ... Read More

Një muaj paraburgim personave që shkaktuan aksidentin e rëndë në Podujevë

11/03/2019

Gjykata Themelore në Prishtinë, dega në Podujevë, u ka caktuar nga një muaj paraburgim dy personave të cilët të shtunën shkaktuan një aksident trafiku ku ... Read More

Personat që u përfshinë në aksidentin e Gjilanit rrëfejnë momentet e tmerrit (Video)

08/03/2019

Prokuroria në Gjilan ka kërkuar paraburgim për shoferin e kamionit i cili shkaktoi aksidentin e djeshëm në Gjilan që la të vdekur Qerim Çoçajn e ... Read More

Skadon paraburgimi shtëpiak për të akuzuarit në rastin “Perandoria”

06/02/2019

6 Shkurt 2019 / 10:42 Sot skadojnë 30 ditë paraburgim shtëpiak për biznesmenin Orce Kamçev, ish drejtorin e BSK-së Sasho Mijallkov si dhe për pronarin ... Read More

30 ditë paraburgim për ish-ministrin e Bujqësisë Cvetkov e zv.ministrin Delev

01/02/2019

1 Shkurt 2019 / 19:03 30 ditë paraburgim janë caktuar për ish ministrin e bujqësisë Mihail Cvetkov dhe zv.ministrin Hristijan Delev. Për ish ministrin tjetër ... Read More

30 ditë paraburgim ndaj personit që kërcënoi kryeministrin Haradinaj

14/01/2019

Gjykata Themelore në Prishtinë i ka caktuar masën prej 30 ditë paraburgim ndaj personit B. E i cili dyshohet se ka kërcënuar kryeministrin e Kosovës ... Read More

Ish-drejtorit të DSK-së, Vlladimir Atanasovskit i vazhdohet paraburgimi

03/01/2019

3 Janar 2019 / 10:41 Gjykata Penale në Shkup ka shqiptuar edhe 30 ditë paraburgim për ish drejtorin e Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim (DSK), ... Read More