Tag: paralajmëron

Instagram në luftë kundër ngacmimit dhe dezinformimit

17/12/2019

“Duke filluar nga sot, ne do të përdorim një program që paralajmëron përdoruesit, kur historia e tyre mund të konsiderohet si dëmtuese. Kjo do t’u ... Read More

FBI: Televizorët e mençur mund t’ju spiunojnë

03/12/2019

FBI paralajmëron se televizorët e zgjuar, të cilët, ndryshe nga ata të zakonshëm lidhen me internetin, janë veçanërisht të prekshëm nga sulmet e hakerëve, të ... Read More

Cilat janë rreziqet që vijnë nga trajtimet estetike

27/09/2019

Administrata e Ushqimit dhe Barnave në SHBA (FDA) paralajmëron për rrezikun e injektimit të mbushësve të lëkurës që përdoren për qëllime kozmetikeKy rrezik mbart injeksionin ... Read More

De Bruyne paralajmëron Liverpoolin: Do t’iu kapim sikur edicionin e kaluar

16/09/2019

10:45 | 16 Shtator 2019 De Bruyne paralajmëron Liverpoolin: Do t’iu kapim sikur edicionin e kaluar 10:45 | 16 Shtator 2019 Mesfushori i Manchester City, ... Read More

Studimi i ri: Ushqimet fast food mund të shkaktojnë sëmundje të trurit

17/06/2019

Një studim i Universitetit Kombëtar Australian (ANU) paralajmëron për një lidhje ndërmjet kalorive të shtuara në ushqimet fast food dhe sëmundjeve të trurit, ndër të ... Read More

Veseli: Ligji i ri për vlerat e UÇK-së do ta caktojë një datë për gjithë dëshmorët

05/05/2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, paralajmëron se shumë shpejt Kuvendi i Kosovës do të miratoj ligjin për Vlerat e ... Read More

Fillojnë xhirimet e klipit të ri nga Seven Saraçi?

01/05/2019

Seven Saraçi paralajmëron kthimin e tij me 'Vepra të mëdha'. Ditë më parë Seven Saraçi kishte paralajmëruar se klipi i projektit të ri do lansohet ... Read More

Fero paralajmëron projektin e ri, ‘Fol edhe ni her’ shumë shpejtë në Youtube

23/04/2019

Fero paralajmëron projektin e ri, ‘Fol edhe ni her’ shumë shpejtë në Youtube Fero e ka paralajmëruar projektin e ri muzikor. Fero vazhdon të jet ... Read More

Sasia e ulët e kolesterolit rrit rrezikun e goditjeve

15/04/2019

Një studim I bërë së fundmi, paralajmëron se gratë që kanë lipoproteinën e kolesterolit në një nivel shumë të ulët në gjak, mund të përballen ... Read More

Kompany paralajmëron shokët e skuadrës: ‘Nuk mund ta përballojmë një tjetër humbje’

14/04/2019

Kompany paralajmëron shokët e skuadrës: ‘Nuk mund ta përballojmë një tjetër humbje’ Vincent Kompany ka bërë thirrje tek shokët e skuadrës që ta marrin me ... Read More

Pas suksesit të madh të ‘Ndaloje vrapin’, Skivi dhe Stine sërish me duet?

08/04/2019

Skivi sapo ua bëri kokën lëmsh të gjithëve. Skivi ka ditë që po e paralajmëron projektin e tij më të ri muzikor i cili pritet ... Read More

Pas publikimit të fotos lakuriq, Rita Ora paralajmëron për nesër diçka speciale

02/04/2019

Pas publikimit të fotos lakuriq, Rita Ora paralajmëron për nesër diçka speciale Rita Ora i ka paralajmëruar ndjekësit se nesër do të vijë diçka speciale. ... Read More