Tag: paraqiti

Patenta e Samsung zbulon Galaxy S11, potencial me ekran të zgjerueshëm

16/07/2019

Samsung Electronics paraqiti një patentë të re në fund të vitit 2018 për një “telefon Galaxy me ekran të zgjerueshëm” në KIPO (Zyra e Pronës ... Read More

Basha e quan mashtrim paketën për studentët

26/12/2018

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka reaguar pasi Kryeministri Edi Rama paraqiti “paktin për universitetin” dhe vendimet e marra në mbledhjen e qeverisë për studentet. ... Read More

Kushtet e PSD-së për Qeverinë, Fisnik Ismaili i quan “pazare të mirëfillta”

23/12/2018

Deputeti i PSD-së, Fisnik Ismaili i quan “pazare të mirëfillta” kushtet që partia e tij i paraqiti pushtetit për ta votuar buxhetin për vitin 2019. ... Read More

Sticker Studio: Tani mund të shndërroni çfarëdo foto në sticker për WhatsApp

17/11/2018

WhatsApp paraqiti stickers në platformën e tyre vetëm muajin e kaluar, dhe ofroi një pako që ishte më parë në dispozicion në Facebook Messenger. Por ... Read More

Ruçi: Ky sesion parlamentar do të vulosë hapjen e negociatave me BE-në

04/09/2018

Në një bashkëbisedim ditën e sotme me gazetarët, kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi paraqiti arritjet e sesionit të shkuar parlamentar. Ruçi vlerësoi si arritjen më ... Read More

Thaçi: Shtetet e rajonit dhe BE-së nuk duhet kenë frikë nga marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë

25/08/2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në Forumin Evropian në Alpbach të Austrisë, zyrtarisht paraqiti idenë e tij për korrigjim të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë. ... Read More

Bella Hadid ka shfrytëzuar shumë “Photoshopin” në koleksionin e ri të Versace?

17/08/2018

Bella Hadid u paraqiti së fundi në koleksionin e veshjeve për vjeshtë/dimër të markës, “Versace”dhe të gjithë thonë se ajo nuk është origjinale. Në sanduiç ... Read More

Unitedi asnjëherë nuk paraqiti ofertë për Maguiren

17/08/2018

Mediat angleze kanë zbuluar se Manchester Unitedi asnjëherë nuk paraqiti një ofertë këtë verë për mbrojtësin e Leicester Cityt, Harry Maguire. Vera ishte e nxehtë ... Read More

Basha publikon pamjet e arrestimit të kuksianëve

16/04/2018

Teksa Edi Paloka i paraqiti pamjet e arrestimit të kuksianëve në deklaratën për median, ku u shpreh se nuk do të ketë qetësi për Edi ... Read More

KDI prezanton 15 pika se si të luftohet konkretisht korrupsioni

13/04/2018

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI)/Transparency International Kosova (TIK), sot paraqiti propozimet konkrete të KDI-së për institucionet, në lidhje me hapat që duhet të ndërmerren në ... Read More

Ideja për hapje të Kushtetutës greke e tronditi opinionin në Greqi

08/03/2018

8 March 2018 / 9:41  Ideja për hapjen e Kushtetutës greke, të cilën e paraqiti kryeministri, Zoran Zaev e tronditi opinionin grek, shkaktoi komente negative, ... Read More