Tag: parashikimit

Sot mot i ngrohtë dhe me vranësira

26/05/2019

Sipas parashikimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (IHK), mbi vendin tonë sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. IHK njofton se ... Read More

Nesër dhe pasnesër, vranët dhe me reshje të dobëta shiu

02/04/2019

Sipas parashikimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, të mërkurën dhe të enjten mbi vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me ... Read More

Nesër, mot me shi e borë

29/01/2019

Sipas parashikimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, nesër mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm dhe kohë pas kohe me reshje shiu dhe ... Read More

Nesër shumë ftohtë në Kosovë

07/01/2019

Nesër mbi vendin tonë do të mbajë mot i ftohtë dhe me vranësira të shpërndara dhe me intervale me diell. Sipas parashikimit të Institutit Hidrometeorologjik ... Read More

Nesër më ftohtë në Kosovë

24/12/2018

Sipas parashikimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, nesër mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët, por i ftohtë. Temperaturat minimale parashihen të ... Read More

Nesër mot me diell, por më ftohtë

05/12/2018

Sipas parashikimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës nesër (e enjte) në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira kalimtare. Temperaturat minimale parashihen të ... Read More

Fundjavë me diell

10/11/2018

Sipas parashikimit të meteorologëve edhe gjatë kësaj fundjave mbi vendin tonë do të mbajë mot i mirë dhe kryesisht me diell. Gjatë ditëve të ardhshme ... Read More

Nesër në Kosovë mot i vranët

22/10/2018

Sipas parashikimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës nesër mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me temperatura deri në 16 gradë ... Read More

Sot mot me diell, por i ftohtë

26/09/2018

Sipas parashikimit të Institutit Hidrometeorologjik sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell, por i ftohtë. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1-3 ... Read More

Nesër mot me diell e vranësira

03/09/2018

Nesër mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët . Sipas parashikimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës vranësirat në viset ... Read More

Dy ditët e para të javës së ardhshme, mot stabil – nga e mërkura priten kushte tjera meteorologjike

12/08/2018

Sipas parashikimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, dy ditët e para të javës vijuese moti do të jetë i qëndrueshëm dhe stabil, duke e mbajtur ... Read More

Java e ardhshme në Kosovë me shi dhe shkarkim rrufesh

17/06/2018

Sipas parashikimit të meteorologëve edhe gjatë javës së ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot jo stabil, me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. Instituti ... Read More