Tag: Paratici

​“Ronaldo, lojtari më i mirë në histori të futbollit”

23/10/2019

Paratici e ka bërë të qartë këtë gjë pas ndeshjes ndaj Lokomotiv Moscow, ndeshje në të cilën fituan me rezultat 2-1. “Zonja e Vjetër”, arriti ... Read More

Juventusi me hapa konkret drejt De Ligt, në fundjavë takimi me Raiolan

19/03/2019

Agjenti i Matthijs de Ligt, Mino Raiola dhe drejtori sportiv i Juventusit, Fabio Paratici, pritet të takohen të dielën dhe të flasin për një transferim ... Read More

Marotta i kundërpërgjigjet Paraticit të Juventusit: Nuk e shesim Icardin, për Dybalan shohim në verë

18/02/2019

Drejtori i Interit, Giuseppe ‘Beppe’ Marotta ka akuzuar ish-bashkëpunëtorin e tij, Fabio Paratici, për deklaratat në lidhje me Mauro Icardin dhe paralajmëroi se do të ... Read More

Drejtori sportiv i Juventusit, Paratici: Nuk kemi pasur kontakte me Icardin, Zaniolon jemi duke e monitoruar

18/02/2019

Drejtori sportiv i Juventusit, Fabio Paratici këmbëngul se nuk ka pasur kontakte kohëve të fundit për sulmuesin e Interit, Mauro Icardi dhe nuk mohon se ... Read More

Drejtori sportiv i Juventusit harron në restorant strategjinë e transferimeve të klubit, mediet ia zbulojnë emrat dhe çmimet   

27/01/2019

Drejtori sportiv i Juventusit, Fabio Paratici thuhet se ka harruar shënimet e strategjisë së transferimeve të klubit në një restorant. Gjatë kësaj fundjave thuhet se ... Read More