Tag: parë

Ritëm dhe pozitivitet – Diona Fona vazhdon të fascinojë edhe në videoklipin e ri

23/02/2019

Këngë pas kënge ajo vazhdon që të tregojë se është një risi, diçka që nuk kemi parë në skenën muzikore shqiptare. Diona Fona ka publikuar ... Read More

Fituesit dhe humbësit nga ndeshjet e para të Ligës së Kampionëve – Mbappe, Simeone e Tottenham shkëlqejnë, Ronaldo e Suarez dështojnë

22/02/2019

Ndeshjet e para të 1/8 në Ligës së Kampionëve, janë zhvilluar me raundin e parë që ka sjell ndeshje të forta, duke shtuar dhe zvogëluar ... Read More

Apple do të përdor procesorët 5nm për iPhone-ët e 2020

22/02/2019

Rreth një javë më parë, dëgjuam raporte se procesori A13 i destinuar për iPhone të këtij viti do të vazhdojë të prodhohet në të njëjtën ... Read More

Lansohet “Junior Geeks” nga ICK dhe Ambasada Amerikane

22/02/2019

Programi i parë fitues nga Kosova dhe Evropa Juglindore i fondit për Inovacion i Departamentit Amerikan të Shtetit, u çel të enjten në Prishtinë, në ... Read More

DxOMark: Galaxy S10 + ka kamerën frontale më të mirë ndonjëherë

22/02/2019

Telefoni u prezantua vetëm dy ditë më parë, por Samsung Galaxy S10 Plus tashmë është duke fituar pikë të larta për fuqinë e fotografimit nga ... Read More

Këshilli Prokurorial miraton strategjinë për krimet e luftës

21/02/2019

Këshilli Prokurorial i Kosovës miratoi sot strategjinë e krimeve të luftës, iniciuar kohë më parë nga Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, e cila është rezultat ... Read More

Arsenal – Bate Borisov, formacionet zyrtare: Topçinjtë synojnë përmbysjen ndaj bjellorusëve

21/02/2019

Arsenali ka pësuar humbje në ndeshjen e parë të Ligës së Evropvs nga Bate Borisov. Skuadra e udhëhequr nga trajneri Unay Emery u mund me ... Read More

Për të kanë shkruar mediat në Zvicër – Ngjyrat e Ajkunes të preferuarat për flokët e yjeve shqiptare Taynas, Dhuratës, Kidës dhe Rinës

21/02/2019

Është shqiptarja e parë që ka sjellë linjën personale të ngjyrave të flokëve dhe buzëkuqeve. Ajkune është personazhi shqiptar që po bën bujë në Zvicër ... Read More

Apeli vërteton dënimin me mbi 16 vjet burg ndaj të akuzuarit për vrasjen e të miturit në Prishtinë

21/02/2019

Gjykata e Apelit ia ka vërtetuar dënimin e shqiptuar nga gjykata e shkallës së parë, Leonardo Përveticës, i akuzuar për vrasjen e të miturit. Sh.P,. ... Read More

Nëse keni problem me vena të zgjeruara, më 22, 23, 24 dhe 25 shkurt në Anaderm bëhet shërimi i tyre (Video)

21/02/2019

Institucioni i parë i cili merret me qasjen e plotë ndaj venave të sëmura është Qendra Diagnostike Terapeutike “Anaderm”, Prishtinë. Më datat 22, 23, 24 ... Read More

Simeone feston në mënyrë të shëmtuar golin e Gimenez ndaj Juventusit

20/02/2019

Atletico Madridi e fitoi ndeshjen e parë ndaj Juventusit në 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve. Golat për skuadrën nga Wanda Metropolitano i shënuan ... Read More

Atletico fiton ndeshjen e parë ndaj Juves në Wanda Metropolitano

20/02/2019

Atletico Madridi ka fituar ndeshjen e parë ndaj Juventusit në 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve me rezultat 2-0. Ishte një ndeshje e bukur ... Read More