Tag: pari

Momenti kur tifozi kosovar i Milanit ia puthë dorën Donnarummas

10/08/2019

I pari që i ka përshëndetur nga afër tifozët kosovarë ka qenë portieri, Giggi Donnarumma. Kishte nga ata tifozë fatlum që morën edhe autografe. Madhe, ... Read More

Zieni limonin në mbrëmje dhe pini lëngun sapo të zgjoheni, efektet janë mahnitëse

05/08/2019

 Përbërësit :6 limona 0.5 L ujë Mjaltë Përgatitja: Së pari, ndajini ne feta 6 limonët në gjysmë dhe hidhini ato ne tenxheren me 0.5 L ... Read More

Zbuloni se a je duke konsumuar mjaftueshëm ujë?

07/06/2019

Pike së pari, njerëzit duhet të jenë të informuar që, nëse nuk konsumojnë së paku 5 gota ujë në ditë atëherë janë të dehidruar. Një ... Read More

Bislim Zogaj: Veprimi i sotëm i Shefqet Kabashit, pasojë e Masakrës së Dubravës

22/05/2019

I mbijetuari i Masakrës së Dubravës, Bislim Zogaj, ka qenë i pari sot që ka provuar ta qetësojë Shefqet Kabashin të mbijetuarin tjetër të kësaj ... Read More

Haradinaj përsërit se Thaçi dhe Rama kërkuan heqjen e taksës në Samitin e Berlinit

08/05/2019

Në mbledhjen e Këshillit Drejtues të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, i pari i  kësaj partie Ramush Haradinaj ka folur edhe për Samitin e Berlinit. ... Read More

Kurti: Thaçi dhe Haradinaj i kanë punësuar njerëzit me listë të dasmave të tyre

06/04/2019

I pari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti ka kritikuar edhe një herë qeverisjen e Ramush Haradinajt. Thotë se zgjidhja e vetme janë zgjedhjet e reja ... Read More

Tahiri: Nuk është e kollajtë të jem unë kurban

26/03/2019

Saimir Tahiri është i pari zyrtar i nivelit të lartë që do të përballet në një proces gjyqësor me dy akuza të rënda, trafikimin e ... Read More

Haziri: LDK-së i duhet unitet për ta ruajtur këtë familje të madhe politike

19/03/2019

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, i cili ka shfaqur ambiciet e tij për të qenë i pari i kësaj partie gjatë zgjedhjeve të brendshme të ... Read More

U tha se u nda nga bashkëshorti dhe filloi lidhje me regjisorin e emisionit të saj, Arbana Osmani thumbon mediat për spekulimet

10/03/2019

Emri i Arbana Osmanit ka javë prej kur është kryetemë në portale. U nis së pari me raportimet për ndarjen nga bashkëshorti e më pas, ... Read More

Sarri: Teksa të gjithë po flisnin për shkarkimin tim, unë po bëja plane me klubin për sezonin e ri

03/03/2019

Chelsea ka fituar dy ndeshet e fundit në Ligën Premier, së pari ndaj Tottenhamit me rezultat 0-2 dhe pastaj kundër Fulhamit. Trajneri i Bluve, Maurizio ... Read More

Nokia prezanton telefonin e zgjuar, PureView me pesë kamera realizon fotografi me rezolucion deri në 240 megapixel (Foto)

25/02/2019

Telefoni i zgjuar PureView i prezantuar nga Nokia, është i pari në botë që shfrytëzon pesë lenta kamerash, për të realizuar një fotografi. Imazhi i ... Read More

Haradinaj: Nuk kam presion për heqjen e taksës

22/02/2019

Edhe nga Prizreni, i pari i ekzekutivit u shpreh i bindur se vendosja e taksës 100 për qind ndaj mallrave serbe, u ka ndihmuar prodhuesve ... Read More