Tag: parim

Mushkolaj skeptik për rrëzimin e Qeverisë: Degët e LDK-së po i thyejnë këmbët mes vete (Video)

24/05/2019

Analistët politikë e shohin me skepticizëm iniciativën e opozitës për të rrëzuar Qeverinë. Gazetari Parim Olluri në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ... Read More

Deputetja Haxhiu tregon arsyet e ‘përplasjes’ me deputeten Izmaku lidhur me projektligjin për zgjedhjet

16/04/2019

Kryetarja e komisionit për Legjislacion, Albulena Haxhiu, ka thënë se ka proceduar në parim projektligjin për zgjedhjet me 6 vota për dhe 1 kundër. Në ... Read More

Deputetja Haxhiu tregon arsyet e ‘përplasjes’ me deputetn Izmaku lidhur me projektligjin për zgjedhjet

16/04/2019

Kryetarja e komisionit për Legjislacion, Albulena Haxhiu, ka thënë se ka proceduar në parim projektligjin për zgjedhjet me 6 vota për dhe 1 kundër. Në ... Read More

Kuvendi voton në parim projektligjin që ndalon lojërat e fatit

28/03/2019

Grupet parlamentare të Kuvendit të Kosovës kanë mbështetur në parim Projektligjin për mbylljen e lojërave të fatit. Me 63 vota pro e tri abstenime, ka ... Read More

Pyetjet psikologjike që ju ndihmojnë ta lexoni mendjen e çdo personi

15/03/2019

“Diskutimet e thella” janë bërë diçka e popullarizuar së fundmi. Në parim, ky fenomen përfshin bisedat filozofike mes dy miqve. Ditëve të sotme, bisedat e ... Read More

Nagavci: Vetëvendosje nuk është kundër arritjes së një marrëveshjeje me Serbinë (Video)

26/02/2019

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Arberie Nagavci ka thënë se në parim ky subjekt nuk është kundër arritjes së një marrëveshjeje me Serbinë. Nagavci, në “Debat ... Read More

Basha: Vendosëm unanimisht djegien e mandateve

18/02/2019

Deputetët e Partisë Demokratike, pavarësisht diskutimeve në parim, kanë rënë dakord unanimisht që të vijojnë me djegien e mandateve. Në përfundim të mbledhjes së grupit ... Read More

Barça arrin marrëveshje me Toulousen për Todibon

31/01/2019

Barcelona dhe Toulouse kanë arritur një marrëveshje në parim për Jean-Clair Todibon që të përfshihet në ekipin katalunas në tregun dimëror. Klubi kishte arritur tashmë ... Read More

Interi arrin marrëveshje në parim me Skriniarin për rinovimin e kontratës

18/01/2019

Interi thuhet se ka arritur një marrëveshje në parim për të zgjatur kontratën e Milan Skriniar deri në verën e vitit 2023. Mbrojtësi sllovak është ... Read More