Tag: Parlamentit

Jozefina rrëfen historinë e trishtë: Kur po lindja vajzën, te rruga po kalonte arkivoli i babait tim

08/01/2020

E ftuar në emisionin `Rudina´ pasditen e sotme, ish-kryetarja e parlamentit të Shqipërisë, Jozefina Topalli ka zbuluar detaje që nuk i dinim më parë. Para ... Read More

Vuçiq thotë se nëse nuk do të ketë kompromis për Kosovën, shqiptarët do të sulmojnë serbët

27/05/2019

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq, në seancën e sotme të Parlamentit të Serbisë ku po raporton për Kosovën, tha se nëse Kosova e shfuqizon taksën, ai ... Read More

Zgjedhje e Parlamentit Evropian: Evropa e së nesërmes sipas Solanes

26/05/2019

Çdo 5 vjet, Bashkimi Evropian angazhohet në një ushtrim vetëdijësimi. Zgjedhjet e Parlamentit Europian, na lejojnë ta shohim veten në pasqyrë, dhe të analizojmë kalimin ... Read More

Deputeti gjerman përjashton temën e ndryshimit të kufijve në Samitin e Berlinit

28/04/2019

Një ditë para samitit të Berlinit, deputeti i Parlamentit Gjerman, Peter Beyer, është deklaruar se nga Kosova e Serbia, si pjesëmarrëse në këtë samit, pret ... Read More

Veseli i dërgon letër edhe Parlamentit Evropian dhe vendeve të QUINT-it për krimet serbe në Kosovë (Dokument)

23/04/2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i ka dërguar letër Parlamentit Evropian dhe vendeve të QUINT-it për krimet dhe gjenocidin që Serbia ka kryer ... Read More

​Kocijançiç: Nuk ka ndryshim në regjimin e vizave për Shqipërinë

19/04/2019

Pas vendimit të Parlamentit holandez për të kërkuar një pezullim të regjimit të liberalizimit të vizave me Shqipërinë, nuk ka pasur asnjë njoftim të dërguar ... Read More

Rama: Nuk do të ketë rikthim vizash, vendimi i Holandës politik

18/04/2019

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot në Kuvend se, vendimi i parlamentit holandez për heqjen e liberalizimit të vizave për Shqipërinë, është një vendim thjesht dhe ... Read More

Peterle: Maqedonia e Veriut meriton fillimin e negociatave

10/04/2019

Alsat 2019-04-10T18:00:49+02:00 Kryetari i delegacionit të Parlamentit Evropian për Republikën e Maqedonisë së Veriut, eurodeputeti slloven Alojez Peterele vlerëson se do të ishte e padrejtë ... Read More

Xhaferi viziton Katarin

07/04/2019

Alsat 2019-04-07T08:14:38+02:00 Një delegacion i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë Veriore, i udhëhequr nga kryetari i Parlamentit Talat Xhaferi, do të marrë pjesë në Asamblenë ... Read More

Kuvendi i Shqipërisë në seancë plenare, betohen deputetët e opozitës

28/03/2019

Kuvendi i nis sot në orë 10.00 seancë plenare ku do të betohen tre deputetë të rinj të parlamentit, nga PD, Qarku Elbasan, Arben Elezi ... Read More

Thaçi dhe kryesuesi i Asociacionit Parlamentar të NATO-s në Kanada bisedojnë për bashkëpunimin në sektorin e sigurisë

27/03/2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar me deputetin e Parlamentit të Kanadasë, Borys Wrzesnewskyj, njëherësh kryesues i Asociacionit Parlamentar të NATO-s në ... Read More

Vucis: Populli grek do ta kuptojë mesazhin pozitiv të Marrëveshjes së Prespës

19/03/2019

19 Mars 2019 / 13:00 Kryetari i Parlamentit të Greqisë Nikos Vucis është optimist se populli grek me kalimin e kohës do ta kuptojë dobinë ... Read More