Tag: Partia

Selmanaj i bindur se do ta rrëzojnë Qeverinë

25/05/2019

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Driton Selmanaj, është i bindur se partia e tij bashkë me Lëvizjen Vetëvendosje dhe me partitë tjera parlamentare ... Read More

PDK thotë se është më e votuara nga partitë shqiptare në katër komunat e veriut

19/05/2019

Partia Demokratike e Kosovës nëpërmjet një komunikate për media bën të ditur se kjo parti ka marr më së shumti vota në zgjedhjet në katër ... Read More

Haradinaj: Në bazë të sondazheve, AAK e ka 20 për qind të elektoratit (Video)

16/05/2019

  Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se sipas sondazheve popullore partia e tij ka së paku 20 deputetë. Haradinaj, në “Debat Plus” në RTV Dukagjini, ... Read More

PD: Sot marshim paqësor

13/05/2019

Partia Demokratike, përmes Sekretarit të saj të Përgjithshëm, Gazment Bardhi ka reaguar pak para nisjes së protestës së pestë kombëtare në Tiranë, duke hedhur poshtë ... Read More

PDK dhe VV hapin zyrtarisht fushatën zgjedhore për zgjedhjet e jashtëzakonshme në veri

13/05/2019

Dy partitë shqiptare Partia Demokratike e Kosovës dhe Vetëvendosje, kanë hapur sot zyrtarisht fushatën për zgjedhjet e jashtëzakonshme në katër komunat veriore: Mitrovicë e Veriut, ... Read More

​Mustafa: Po punojmë për rrëzimin e qeverisë Haradinaj

11/05/2019

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa është shprehur i bindur se partia që ai drejton është e vetmja që ka potencial për t’i ... Read More

PSD-ja në një vjetorin e themelimit të saj: Ishte vit i krizave qeveritare e i ngërçeve parlamentare

08/05/2019

Partia Socialdemokrate (PSD), të enjten në Ditën e Evropës, shënon një vjetorin e themelimit të saj. Nënkryetari i PSD-së, Dukagjin Gorani, në një konferencë për ... Read More

Mbi 1,500 aktivistë të PDK-së në zgjedhjet e 7 nëndegëve në Drenas (Video)

29/04/2019

Partia Demokratike e Kosovës, po vazhdon mbajtjen e zgjedhjeve të brendshme për të zgjedhur strukturat e reja për jetësimin e platformës Dekada e Re. Sot ... Read More

Agim Aliu zgjidhet kryetar i PDK-së në Ferizaj, Sokol Bashota në Klinë

27/04/2019

Partia Demokratike e Kosovës ka mbajtur sot dy kuvende zgjedhore të degëve në komunat e Ferizajt dhe Klinës. Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu, ... Read More

AAK dhe NISMA nuk heqin dorë, duan përfaqësim në KQZ

27/04/2019

Subjektet politike të koalicionit PAN, që përbëhet nga Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma Socialdemokrate, njëherësh edhe partner të koalicionit ... Read More

Veseli i jep mbështetje Habib Tahirit, kandidatit shqiptar për eurodeputet

26/04/2019

Habib Tahiri, është kandidat për eurodeputet në Parlamentin Evropian nga Partia HNS në Kroaci, si kandidat i pavarur i komunitetit shqiptar në Kroaci. Ai ka ... Read More

PSD kërkon debat parlamentar për Vettingun në drejtësi

26/04/2019

Partia Socialdemokrate ka dorëzuar kërkesën për debat parlamentar lidhur me rivlerësimin e gjyqtarëve, prokurorëve dhe policëve hetues. Dorëzimin e kësaj kërkese e ka bërë deputetja ... Read More