Tag: Partizani

Derbi i takon Partizanit

10/04/2019

Partizani e ka fituar derbin e xhiros së 28-të në Superligën Shqiptare të Futbollit. Skuadra nga Tirana, ka mposhtur 2:0 Skënderbeun në shtëpi, për të ... Read More

Mbrojtësi i Kosovës, Lum Rexhepi i bashkohet gjigantit shqiptar Partizani

14/01/2019

Skuadra favorite për ta fituar titullin në Shqipëri, Partizani i Tiranës ka vazhduar me përforcime. Kryeqytetasit kanë arritur marrëveshje me mbrojtësin shtatlartë nga Kosova, Lum ... Read More

Elbasan, granatë brenda lokalit, plagoset pronari

16/11/2018

Një shpërthim ka ndodhur gjatë natës në një lokal në lagjen “Partizani”, ku si pasojë ka mbetur i plagosur rëndë pronari. Në orët e para ... Read More

Partizani mposht Tiranën, vendos një gol i kosovarit Esat Mala

28/09/2018

Partizani ka fituar si mysafir me Tiranën me rezultat 1-0.  Tirana- Partizani njihet si derbi më i madh shqiptar, ku nuk mungojnë tifozët  në shkallët ... Read More

Sekuestrohen 50 kilogramë hashash në Vlorë

14/09/2018

Policia e Vlorës ka sekuestruar 50 kg hashash në lagjen “Partizani” të këtij qyteti, pranë spitalit. Në një banesë 3-katëshe janë gjetur armë dhe drogë, ... Read More

Partizani humb me rezultat minimal nga Maribori

12/07/2018

Partizani i Tiranës e ka nisur me humbje aventurën evropiane. Skuadra nga kryeqyteti shqiptar u përball me gjigantin Slloven, Maribor në Selman Stërmasi. Sllovenët arritën ... Read More

Futbollisti Edgar Çani, romantik me të fejuarën italiane: Të dua stilistja ime!

01/07/2018

Edgar Çani ishte padyshim blerja më e bujshme te “Partizani” në merkaton e vitit të kaluar, pasi sulmuesi shtatlartë firmosi në fund të verës 2017 ... Read More

Shpërthim eksplozivi në Burrel

26/03/2018

Një shpërthim i fuqishëm është dëgjuar mbrëmjen e së dielës në lagjen “Partizani” në Burrel. Shpërthimi ka shkaktuar dëme të mëdha materiale por fatmirësisht nuk ... Read More

Ramadani: Ëndrra e fëmijërisë bëhet realitet

22/03/2018

Nga Partizani te Kombëtarja U-21, pastaj transferimi në Danimarkë te Velje dhe tani ftesa në Kombëtaren A. Ylber Ramadani i ka kaluar të gjitha etapat ... Read More