Tag: Partnerët

Vrasësja e parë seriale në histori, martohej për t’i vrarë burrat!

08/08/2019

Partnerët patën katër fëmijë dhe si fillim hapën një dyqan karamelesh. Dukej se gjithçka shkonte normalisht derisa në vitin 1900, krejt papritur dyqani u përfshi ... Read More

PDK, përgëzon institucionet e drejtësisë për kthimin e shtetasve të Kosovës nga Siria

20/04/2019

Partia Demokratike e Kosovës ka përgëzuar institucionet e drejtësisë dhe partnerët ndërkombëtarë, për kthimin e kosovarëve që kanë qenë në zonat e luftës në Siri. ... Read More

Këta janë partnerët më të këqinj që mund të kesh

31/03/2019

Njihuni me tre shenjat që janë partnerët meshkuj më të këqinj që ti mund te kesh në jetën tënde. Peshqit: Tërheqin lidhje toksike. Në një ... Read More

Hoxhaj: Jam i gatshëm të japë dorëheqje nëse raportet me SHBA-në vendosen në pikën zero (Video)

13/03/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka thënë se partnerët e koalicionit e kanë vendosur taksën bashkë dhe bashkë duhet ta pezullojnë. Hoxhaj, në emisionin “Debat ... Read More

Ligji për Qeverinë së shpejti, çka do të ndodhë me numrin e ministrive?

10/03/2019

12 minuta më parë / E përditësuar 0Shares Reformat në Kosovë po vlerësohen si progres i lartë nga qeveritë dhe partnerët më seriozë ndërkombëtarë.Ministri i ... Read More

“Kandidati për president”, Mitreski: Fjalën e fundit e kanë delegatët në Kongresin e së dielës

01/03/2019

1 Mars 2019 / 14:10 “Vazhdojmë të bisedojmë edhe sot me të gjithë partnerët, përfshi edhe BDI-në si partner i koalicionit qeveritarë. Jemi të përqendruar ... Read More

Sot pasdite publikohet emri i kandidatit për president të koalicionit LSDM-BDI?!

01/03/2019

1 Mars 2019 / 10:46 Sot pasdite partnerët e koalicionit qeveritarë LSDM-BDI pritet të shpalosin emrin e kandidatit konsensual për president të shtetit. Deri tani ... Read More

S’dihet fati i seancës për imunitetin e Veljanovskit

25/02/2019

25 Shkurt 2019 / 17:00 Mos heqja e imunitetit të Veljanovskit përplasi ashpër partnerët e koalicionit. Kryeparlamentari Xhaferi akuzoi deputetin e LSDM-së Muhamed Zekirin se ... Read More

Liderët kosovarë dhe Edi Rama në darkë të përbashkët, a e bindën Haradinajn ta pezullojë taksën?

04/02/2019

Liderët shtetërorë të Kosovës dhe partnerët e koalicionit qeverisës, e ku ishte edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, kanë darkuar sonte së bashku. Nga darka, ... Read More

Haradinaj nuk përjashton mundësinë e prishjes së koalicionit, nëse vazhdojnë mospajtimet

31/01/2019

Pas përfundimit të takimit me partnerët e koalicionit dhe ambasadorin amerikan Philip Kosnett, që u zhvillua në zyrën e Presidentit Hashtim Thaçi, kryeministri Ramush Haradinaj ... Read More