Tag: Pas

Çfarë po ndodhë në Mekë? Haxhinjtë me duar drejt qiellit

13/08/2019

Pas një vape të madhe, Meka që po mirëpret haxhinjtë është freskuar nga një shi. Rrugët filluan të përmbyteshinn brenda disa minutave nga uji, duke ... Read More

Huawei, një milion telefona me sistemin HongMeng OS

11/06/2019

Pas përballjes me ndalimin e SHBA-së për përdorimin e sistemit operativ Google Android, Huawei po punon për të zhvilluar, testuar dhe publikuar sistemin e vet ... Read More

Fakte që shtangin: Po, ka një jetë pas vdekjes, por ajo zgjat vetëm disa minuta

11/05/2019

Pas vdekjes së trurit gjithçka përfundon. Vetëdija është zhdukur dhe njeriu nuk ndjen asgjë. Por a është kjo e vërtetë? FOCUS Online paraqet katër fakte ... Read More

Shqipëri, mishi i kafshëve me brucelozë dhe tuberkuloz përdoret për ushqimin e të burgosurve

30/04/2019

  Pas problematikës së hedhjes së lopëve dhe të brendshmeve të tyre në landfillin e Lushnjes, gazetarët e emisioni “Fiks Fare” shkuan në thertore, e ... Read More

Opozita përgatitet për protestën, shqyrton tërheqjen e të zgjedhurve lokalë

25/02/2019

Pas lënies së mandateve, opozita po sheh mundësinë e tërheqjes së të zgjedhurve lokalë në të gjithë vendin. Qëndrimi i opozitës pritet të radikalizohet pas ... Read More

A e dini që zorrët kanë ndikim të madh në shëndetin mendor!

20/02/2019

Kush do të thoshte, mirëpo zorrët janë ato të cilat “pas perdeve” tërheqin penjtë dhe dirigjojnë humorin tonë, por edhe jetën në përgjithësi Studimi i ... Read More

Arbër Zeneli intervistë të gjatë për faqen e klubit të ri, Reims: Skuadra e re, Ligue 1, qendra stërvitore, Kosova dhe frëngjishtja e tij

30/01/2019

Arbër Zeneli arriti të shtunën në Reims nga Heerenveen,  pas një sezoni të mirë ku kishte dhuruar 11 asistime në 17 ndeshje në kampionatin holandez, ... Read More

Konfiskohen armëmbajtje pa leje, arrestohet një peron në Istog

20/12/2018

Pas  kryerjes se një bastisje në shtëpinë e një personi është gjetur dhe konfiskuar një pushkë automatike AK-47 një karikator dhe 149 fishekë të kal.7.62 ... Read More

PSD i përgjigjet akuzave pas miratimit të rezolutës së dialogut

16/12/2018

​Pas kritikave të LDK-së dhe LVV-së, Shefi i Grupit Parlamentar i PSD-së, Dardan Sejdiu, ka thënë se votimi i sotëm i projekt-rezolutës për dialogun është ... Read More

Shqipëri, kamera në çdo institucion përkujdesi

16/11/2018

“Pas vendosjes së kamerave në Shtëpitë e Fëmijëve, do të implementojmë këtë standard në çdo institucion përkujdesi, edhe për të moshuarit dhe personat me aftësi ... Read More

Gjykata Themelore Shkupi 1: Gruevski është i obliguar vullnetarisht të paraqitet për vuajtjen e dënimit me burg

05/10/2018

Pas informacionit të sotëm se Gjykata e Apelit në Shkup pjesërisht e ka pranuar ankesën e të pandehurit të parë Gjoko Popovski për lëndën “Tanku” ... Read More

Përfundojnë aktivitetet ndërtimore për rregullimin e shtratit të lumit të Likovës

26/09/2018

Pas disa muajsh pune intensive në terren, kanë përfunduar aktivitetet ndërtimore për rregullimin e shtratit të lumit të Likovës. Ky projekt është pjesë e përpjekjeve ... Read More